הקפאת הליכים לחברת נס פולימרים שנקלעה לחובות של 14.5 מיליון שקל

בבקשה שהגישה החברה שהוקמה ב-1998 נכתב כי בשנים האחרונות נרשמה קריסה של לקוחות ומשבר הקורונה הביאו אותה למשבר הנוכחי ■ השופט מינה לחברה נאמן זמני

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט חגי ברנר
השופט חגי ברנרצילום: אמיל סלמן

השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב נתן אתמול (ד') צו הקפאת הליכים לחברת נס פולימרים שנכנסה, לטענתה, לחובות של 14.5 מיליון שקל אחרי קריסה של כמה לקוחות מרכזיים שלה. הוא מינה לנאמן זמני את עו"ד עידו עינת. 

לפי הבקשה שהגישה החברה, יש לאפשר לה לבצע צעדי התייעלות ולהפעילה במתכונת רזה תחת צו הקפאת הליכים וכך היא תוכל לפעול עד למציאת משקיע שירכוש אותה. 

החברה שהוקמה ב-1998, מעסיקה שבעה עובדים (כולל הבעלים יעקב נס ורעייתו) ופועלת ממרכז לוגיסטי בנכס שכור בקיבוץ נצר סירני, ועוסקת בייבוא והפצה של חומרי גלם פולימריים מסוגים שונים לתעשיית הפלסטיק אשר משווקים ללקוחות בישראל ובייבוא ושיווק של תוספים, תרכיזי צבע וחומרי גלם לתעשייה המקומית. במסגרת הפעילות של תוספים ותרכיזי צבע היא הנציגה הבלעדית של חמישה יצרנים גדולים. "החברה היא נדבך מרכזי בתעשיית הפלסטיק במדינת ישראל ובתחום ייבוא ושיווק התוספים ותרכיזי הצבע בפרט", נכתב בבקשה. 

עוד נכתב כי קריסת חלק מלקוחות החברה ב-2016, דרך קריסת לקוחות נוספים ב-2019-2017 וכלה במשבר הקורונה שהביא לקריסות נוספות, הביאו את החברה למצבה הקשה. מתוך חוב של 14.5 מיליון שקל, 6.6 מיליון הם כלפי הבנקים. בנוסף, קיים חוב של 2.7 מיליון שקל לחברות שהחברה רוכשת מהן חומרי גלם, חוב של 90 אלף שקל לעובדים שלא שולמה להם משכורת מאי, 60 אלף שקל דמי שכירות שלא שולמו ועוד. לצד זה יש לה נכסים בשווי כ-7 מיליון שקל. 

החברה ביקשה למנות את המייסד, המנכ"ל והבעלים יעקב נס לנאמן בתקופת ההפעלה ולצידו נאמן נוסף בהתאם לשיקול דעתו של בית המשפט. השופט ברנר מינה את עו"ד עידו עינת וכתב כי שאלת הצורך במינוי נאמן נוסף תידון במעמד הצדדים ב-22 ביוני. הוא נתן צו האוסר לפרוע את חובות העבר של החברה וצו הקפאת הליכים. 

הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין שי גליקמן, יונתן גמרניק ועידית קורן ממשרד דורון, טיקוצקי, קנטור, נס, עמית גרוס ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker