אלוביץ' עותר נגד מנדלבליט: לחקור מי הדליף את ההקלטות ששודרו ב"מקור"

שאול אלוביץ' ורעייתו איריס הגישו עתירה לבג"ץ בדרישה להורות ליועץ המשפטי לממשלה לחקור טענות להדלפות מתיק 4000 ■ עיקר העתירה מתייחס לפרסומים בערוץ 13 של "ראיית הזהב" של פילבר והקלטות ישועה עם הזוג אלוביץ'

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שאול אלוביץ' בבית המשפט, היום
גור מגידו
גור מגידו

בעל השליטה לשעבר בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, הנאשמים במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת תיק 4000, הגישו היום (ג') עתירה לבג"ץ, בדרישה להורות ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לחקור טענות להדלפות לתקשורת מהתיק.

במסגרת העתירה, מתייחסים עורכי דינם של בני הזוג אלוביץ', ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, לפרסומים רבים מהשנים האחרונות סביב תיק 4000, שלטענתם מקורם בהדלפות בלתי חוקיות מהפרקליטות. בנוגע למרבית הפרסומים, העתירה אינה מתייחסת לאפשרות שמקור ההדלפה הוא דווקא מעורכי הדין של הנאשמים בתיק, שקיבלו לידיהם את מלוא חומר החקירה.

עיקר העתירה מתייחס לשני פרסומים מהעת האחרונה בערוץ 13. הראשון נוגע לראייה החדשה שאותרה בחומר החקירה של תיק בזק-yes - אותו פתק שכונה "ראיית הזהב", הכולל ראשי פרקים שרשם לעצמו עד המדינה, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, בעקבות פגישה עם נתניהו שכיהן כשר התקשורת. בפגישה, שנתניהו הכחיש את עצם קיומה, נתניהו הורה לפילבר, על פי עדותו, להקל את הנטל הרגולטורי על בזק של אלוביץ'.

הפרסום השני הוא פרק של תוכנית "המקור" שבו שודרו קבצי השמע שהקליט מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה משיחותיו עם שאול ואיריס אלוביץ'. העתירה כאמור מתעלמת מהאפשרות שמקור החומרים אינו בהכרח בפרקליטות. הפתק של פילבר היה ככל הנראה בידי מספר רב של סנגורים שמייצגים בתיק בזק-yes; ואילו הקלטות ישועה הוחזקו גם בידי ישועה עצמו ובידי עורכי דינו.

עורכי הדין חן ורוזן-עוזר מסרו בשמם של בני הזוג אלוביץ': "לא ניתן, ואסור להחריש, אל מול שצף הדלפות בלתי חוקיות שמבקשות להפוך את המשפט למשפט שדה תוך זיהום ההליך. נדגיש, אין מדובר בעתירה נגד התקשורת או כזו שמבקשת להגביל את חופש הביטוי. זו גם לא עתירה שמכוונת נגד מתריעים בשער או חושפי שחיתויות. מדובר בעתירה שתכליתה שמירה על גבולות הכוח המצוי בידי התביעה, בין היתר בקשריה עם התקשורת, ובמטרה אחת ויחידה והיא - הבטחת קיומו של הליך הוגן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker