אנגלמן קונה שקט: הסמנכ"ל שהתריע על בעיות במכרז יקבל תנאי פרישה מוגדלים

סמנכ"ל משאבי האנוש במשרד מבקר המדינה, חזי שעיה, התריע על אי סדרים במכרז לבחירת דוברת המשרד ■ אנגלמן, מושא הביקורת, ביקש בחודש שעבר משעיה להתפטר מרצונו - ונתקל בסירוב ■ היום חתם אנגלמן על הסכם שיעניק לו פיצויים מוגדלים בתמורה להסכמתו לפיטוריו

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן
גור מגידו
גור מגידו

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן חתם היום (חמישי) על הסכם שיעניק לסמנכ"ל משאבי האנוש היוצא במשרד, חזי שעיה, פיצויים מוגדלים - בתמורה להסכמה של שעיה לפיטוריו. זאת, לאחר ששעיה טען לאי סדרים במכרז שנערך במשרד, ואנגלמן ביקש להדיחו. 

שעיה התייחס בטענתו למכרז שבו נבחרה דוברת המשרד החדשה, מיה אבישי. אנגלמן מינה עצמו ליו"ר ועדת המכרז, עניין חריג כשלעצמו, ולפי מקורות במשרד אף סירב להעביר את המועמדים השונים במרכז הערכה כמקובל במכרזים מסוג זה, בניגוד לדרישתו המקצועית של שעיה.

לטענת אנגלמן, לא ניתן היה לערוך הליך של מרכז הערכה בשל משבר הקורונה. המכרז כולו נערך באמצעות שיחות זום, ולמבקר היה ידוע לאורך המשא ומתן בינו לבין שעיה כי תיעוד התנהלותו במכרז נשמר אצל חלק מהגורמים שהיו מעורבים בו.

באמצע מאי, לאחר ששעיה השמיע את התנגדותו להתנהלות המבקר, אנגלמן ביקש משעיה להתפטר מרצונו מתפקידו – בקשה שהתפרסמה ב-TheMarker - אך שעיה סירב. בהמשך פורסמו ב"ישראל היום" טענות אודות התנהלותו של שעיה עצמו, שהעניק תנאי פרישה מוגדלים לכמה בכירים במשרד המבקר שפרשו בשנה האחרונה.

בסוף מאי, אנגלמן פנה לשעיה והציע לו לפרוש עם תנאי פרישה מוגדלים על חשבון קופת המדינה. לדברי גורמים שהיו מעורים במגעים, במסגרת המשא ומתן בין הצדדים, הועלו בתחילה מצדו של אנגלמן דרישות להכללת סעיף בהסכם הפרישה, במסגרתו יתחייב שעיה שלא לחשוף פרטים מתקופת עבודתו במשרד. ככל הידוע, סעיף שכזה לא נכלל בהסכם הכתוב שנחתם לבסוף בין הצדדים.

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "בהתאם לבקשתו, הסמנכ"ל למינהל במשרד מבקר המדינה, מר חזי שעיה, יסיים את תפקידו ב-1.8. מתוך שמירה על פרטיותו של העובד, לא נוכל לפרט מעבר לכך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker