הפתעה: איתן אורנשטיין, נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, פורש

אורנשטיין יסיים את התפקיד ב-1 בנובמבר ■ בהודעת הרשות השופטת נכתב כי ביקש להקדים את פרישתו לאחר "תקופת כהונה מאומצת" ■ לאחרונה, שמו נקשר להתכתבות עם יו"ר לשכת עורכי הדין הקודם, אפי נוה, בנוגע לקידומו

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט איתן אורנשטיין
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

נשיא בית המשפט המחוזי בת”א, איתן אורנשטיין, פורש מתפקידו. את התפקיד יסיים רשמית ב-1 בנובמבר, כך מסר היום (ד'). בית המשפט המחוזי בת”א נחשב לבית המשפט העמוס בישראל ואורנשטיין ביקש לפרוש מתפקידו בשל שחיקה שאותה הוא חש. 

אורנשטיין נחשב לשופט מעורך מאוד בתחום הפירוקים, ולמוביל בתחום זה בישראל. בין התיקים שהוא מטפל בהם כעת נמצאים פשיטת הרגל של איש העסקים אליעזר פישמן, וקריסת התיאטרון הלאומי הבימה. באחרונה הגיעו אליו גם בקשות מצד עסקים שנקלעו לקשיים בעקבות משבר הקורונה כגון רשת הגלידריות וניליה, רשת לימודי האנגלית וול סטריט וקל תיירות.

אורנשטיין בן ה-64 מכהן משנת 2016 בתפקיד. לאחרונה, שמו נקשר להתכתבות עם יו"ר לשכת עורכי הדין הקודם, אפי נוה, בנוגע לקידומו. בהתכתבות בין נוה לאורנשטיין ממאי 2016, ערב מינויו של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט, דנו נוה ואורנשטיין בעסקה לפיה נוה יפעל למען קידומו של אורנשטיין לתפקיד - ואילו אורנשטיין יקדם הכשרות מקצועיות של שופטים בתחום הנזיקין. 

מהרשות השופטת נמסר: "הנשיא אורנשטיין ביקש להקדים את מועד פרישתו, זאת לאחר תקופת כהונה מאומצת הכוללת ניהול של ביהמ״ש המחוזי בתל אביב וניהול תיקי מגה בתחום הכלכלי. נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות נעתרה לבקשה".

בחודש ינואר האחרון פירסמנו תמליל התכתבות בוואטסאפ בין אורנשטיין לבין יו"ר לשכת עו"ד לשעבר נוה. התמליל פורסם לאחר שאורנשטיין עצמו, וכך גם מערכת בתי המשפט, הסכימו להסרת איסור הפרסום על התמליל והבהירו כי לשיטתם אין כל פסול בהתכתבות.

ההתכתבות בין נוה לאורנשטיין נעשתה בחודש מאי 2016, ערב מינויו של אורנשטיין לתפקיד נשיא בית המשפט. הם דנו בעסקה לפיה נוה יפעל למען קידומו של אורנשטיין לתפקיד ואילו אורנשטיין יקדם הכשרות מקצועיות של שופטים בתחום הנזיקין.

נוה סיפר לאורנשטיין כי הוא מגיע לוועדת האיתור למינוי נשיאים לבית המשפט ואורנשטיין השיב: "תשמור עליי". נוה מצידו השיב: "ברור. אם לא אתה לא הייתי בא לשם בכלל".

עתה, אורנשטיין פורש מתפקידו וועדת האיתור לצורך בחירת נשיא חדש תצטרך להתכנס שוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker