"המצב שלי מסובך": תכתובות הוואטסאפ - והתביעה של בעלי אתר הפורנו נגד עדי קייזמן

לטענת מולי ליטבק, הוא השקיע ביחד עם אחותו 1.5 מיליון יורו בפרויקט בגרמניה כשניתנה לו האופציה למכור בתוך שנה לקייזמן את האחזקות תמורת החזר ההשקעה - אך קייזמן אינו מאפשר זאת

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי קייזמן
עדי קייזמןצילום: טלי שני
אפרת נוימן

מולי ליטבק, אחותו ענת לוין וחברת ההשקעות שלהם טרגטמץ', הגישו הבוקר (ד') תביעה בבית משפט המחוזי בתל אביב נגד איש העסקים עדי קייזמן, ובה דרישת תשלום של 1.5 מיליון יורו (כ-6 מיליון שקל). 

לפי הטענות בתביעה, במסגרת התקשרות הצדדים בעסקה של פרויקט נדל"ן בגרמניה, שיזם וניהל קייזמן, הוא העניק לתובעים כתב אופציה שמאפשר להם למכור את מלוא אחזקותיהם לקייזמן באופן אישי בכל עת, בתוך שנה ממועד העסקה תמורת השבת השקעתם. לאחר שהיו עיכובים ניתנה הארכה של האופציה עד לסוף 2020. 

צילום מתוך כתב התביעה נגד עדי קייזמן
צילום מתוך כתב התביעה נגד עדי קייזמן

לפי הנטען, קייזמן אישר לתובעים את המחויבות האישית שלו אך לאחר שהוא התבקש לממש אותה הוא טען שהוא אינו יכול. לפי הודעת ווטסאפ שצורפה לתביעה קייזמן כתב: "לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה. לא כי אני לא רוצה. כי אני לא יכול" ולאחר מכן הוא ענה: "אתה לא מבין את ההידרדרות העסקית שלי בשנתיים האחרונות והניסיונות שלי להציל את העסק". 

ליטבק הוא יזם אינטרנט ובעלים של אתרי פורנו וידיאו צ'אט. לפי התביעה, ליטבק וקייזמן שהיו שכנים למשרדים במגדל המוזיאון בתל אביב היו מצויים בקשרי חברות בעשור האחרון והחברות כללה בין השאר חופשות ומפגשים שנשאו אופי חברי. בסוף 2016 החל קייזמן לנסות ולעניין את ליטבק בהשקעה במיזמי הנדל"ן שלו בגרמניה והוא הציע לו להשקיע כספים בפרויקט בעיר גרה שבגרמניה (פרויקט ורבנה) לרכישה, מכירה והשבחה של כ-1,200 דירות. ליטבק ואחותו השקיעו כ-6 מיליון שקל ולפי התביעה הסיכום היה שיש להם אופציה למכור לקייזמן חזרה את האחזקות שלהם בתמורה להחזר מלוא השקעתם. ואולם הוא לא מימש את התחייבותו. 

עוד נכתב בתביעה שהוגשה באמצעות משרד הרצוג, פוקס, נאמן כי קייזמן לא ניהל את הפרויקט כפי שהבטיח, יצר חובות של חברת הפרויקט מול ספקים, משך כספים מחשבון חברת הפרויקט מבלי שברור מדוע ולאיזה צורך והביא בעקבות זאת לירידת ערך הפרויקט. עוד נכתב כי הקש ששבר את גב הגמל היה כשנודע לתובעים בדיעבד שקייזמן מכר את אחזקותיו (כמעט 50% ממניות חברת ורבנה) למשה בר שלטון תוך זניחה מוחלטת של הפרויקט.

בנוסף, כותבים התובעים כי גם העובדה שקייזמן עזב את ישראל ללוס אנג'לס "באישון לילה" עם בת זוגו אסתי גינזבורג ומשפחתם תוך שהוא משאיר שלל נושים, האשמות חמורות ותביעות, מעלה חשש כבד כי אין בכוונתו לקיים את ההתחייבות שלו.   

לפי ההתכתבות שצורפה לתביעה, ענה קייזמן לליטבק כי המצב שלו מורכב ומסובך והוא אינו יכול לחלץ אותו מהעסקה.

לפני כחודש הוגשה במחוזי תל אביב תביעה נגד קייזמן של בני זוג שרכשו דירות בגרמניה באמצעות חברות גרמניות בבעלותו והם תובעים ממנו ומהחברות כ-4 מיליון שקל בטענה שהנתבעים לא עמדו בהתחייבויות שלהם. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker