"תרומות לעמותה שלא קיימת": חיים רביבו וארנון גלעדי יעמדו לדין באשמת שוחד, בכפוף לשימוע

רביבו, גלעדי ופעיל הליכוד יוסף רענן יועמדו לדין בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון שבה צפוי לעמוד לדין גם ח"כ דוד ביטן

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים רביבו
חיים רביבוצילום: תומר אפלבאום

הפרקליטות הודיעה הבוקר לכדורגלן העבר ואיש העסקים חיים רביבו, חבר מועצת העיר תל-אביב ארנון גלעדי ופעיל הליכוד יוסף רענן על כוונתה להעמיד את השלושה לדין, בכפוף לשימוע, בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון שבה צפוי לעמוד לדין גם ח"כ דוד ביטן. לגלעדי מיוחסות עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. רביבו חשוד בעבירה של מתן שוחד ואילו רענן בהלבנת הון.

הפרת האמונים המיוחסת לגלעדי נוגעת לקידום פרויקטים של היזם ד.ג (שמו המלא אסור לפרסום), עד בתיק שעל פי החשד שיחד את ביטן. גלעדי קידם לכאורה את הפרויקטים של הקבלן, לבקשת ביטן, תוך ניגוד עניינים על רקע קשר חברי קרוב עם ביטן.

ארנון גלעדי בהארכת מעצרו בפרשת ביטן
ארנון גלעדי בהארכת מעצרו בפרשת ביטןצילום: מגד גוזני

הפגישה בדיקסי, הטלפון המאיים - והקבלן מת"א: כך זרם הכסף לדוד ביטן

עבירת השוחד המיוחסת לגלעדי, נוגעת לשלושה יזמי נדל"ן שאת עניינם קידם על פי החשד בענייני תכנון ובניה בתחום העירייה. לפי הודעת הפרקליטות גלעדי ביקש וקיבל מהיזמים כספים, כאשר טען כי הכספים נועדו לעמותה למען מאבק בשוהים בלתי חוקיים בדרום תל אביב. בפועל, העמותה כלל לא הייתה קיימת. תפקידו של רענן בעלילה נגע לאיסוף ה"תרומות" מיזמי הנדל"ן. לפי הודעות הפרקליטות, רענן אסף 30 אלף שקל מהיזמים והפקיד אותם בחשבון שכונה "תל אביב שלנו צדק עירוני", חשבון שנוהל "בחשאיות וגלעדי לא נרשם כבעליו או כנהנה בו". המדינה טוענת שהכספים שימשו למימון פעילותו הפוליטית של גלעדי.

רביבו, שהחזיק במספר פרויקטי נדל"ן בתל אביב בשנים האחרונות הוא אחד מהיזמים שתרמו לחשבון החשאי כביכול של גלעדי, והוא אחראי ל-10,000 שקל מתוך הסכום שנתפס בחשבון הבנק.

את ההודעה על הכוונה להעמיד את החשודים לדין מסרה פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) באישור המשנה לפרקליט המדינה (פלילי) מומי למברגר. בינואר הודיעה הפרקליטות לדוד ביטן ושורה של חשודים נוספים על כוונה להעמידם לדין בעבירות שונות בפרשה, בכפוף לשימוע, אך השימוע לביטן טרם נערך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker