החברה שמנהלת קרנות מורי תיכון תובעת מהמנכ"ל לשעבר 7 מיליון שקל

חברת עגור טוענת כי המנכ"ל לשעבר, עוזי צוק, שהעסקתו הסתיימה בסוף 2019 אחרי 24 שנה, מימש במרמה כספים בפוליסות שנפתחו על שם עגור וצוק היה מוטב בהן - בלי שהוא זכאי לרוב הסכומים שהופקדו ■ צוק: מדובר בזכויות המגיעות על פי דין, פוטרתי מטעמים זרים

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית ספר תיכון. עגור טוענת שצוק זייף מסמכים
בית ספר תיכון. עגור טוענת שצוק זייף מסמכיםצילום: רמי שלוש

חברת עגור, שמנהלת את קרנות ההשתלמות של המורים בבתי הספר העל יסודיים, במכללות ובסמינרים, תובעת 7 מיליון שקל מהמנכ"ל שלה עד לאחרונה ד"ר עוזי צוק, בטענה שהוציא ממנה במרמה כספים. במשך 24 שנה צוק כיהן בעגור, תחילה בתפקיד של יו"ר דירקטוריון ולאחר מכן כמנכ"ל עגור. העסקתו הסתיימה בסוף 2019.

לפי כתב התביעה, שהוגש באחרונה לבית הדין האזורי לעבודה בבת ים בידי עורכי הדין עמי פרנקל ושני בן שחר, עם סיום העסקתו של צוק שולמו לו סכומי תגמולים ופיצויים שנצברו לזכותו בפוליסות ביטוח מנהלים, והוא קיבל השלמה של פיצויי פיטורים.

ואולם, כך נטען, התגלה לעגור כי צוק מימש במרמה גם שתי פוליסות ביטוח חיים (פרט) שנפתחו על ידו ב–2013 בשם עגור, ובהן היה רשום כמוטב. עגור טוענת כי בפוליסות הופקדו כספים מבלי שתהיה לצוק זכות אמיתית במרבית הסכומים. לפי התביעה, רק בדיעבד ולאחר סיום העסקתו נודע לעגור כי הפוליסות כוללות נספח "סודי", שלפיו הבעלות עליהן תועבר אוטומטית לצוק לכשתסתיים העסקתו.

בפברואר ביקשה עגור מבית הדין לעבודה שיקבע כי אסור לצוק לעשות כל שינוי בכסף המופקד בפוליסות. צוק טען בתגובה, באמצעות עורכות הדין טל מאירסון ויפית ראובן, כי יש לו זכות מלאה לממש את הכספים שהצטברו.

בעקבות הבקשה נודע לעגור כי סמוך להודעה שלא יחודש הסכם ההעסקה שלו, צוק משך 5.9 מיליון שקל מתוך 6.4 מיליון שקל שהצטברו בפוליסות. לצורך זה, עגור טוענת כי הוא זייף טופס 161, שניתן לו על ידי החשב כטיוטה לצורך בחינת היבטי המס שנובעים מפרישתו — והשתמש בו כטופס סופי וחתום כשהוא מוחק את ההערה שמדובר בטיוטה לצורכי מס.

צוק מסר כי הוא הוביל את הקרן מגירעון עמוק לאיזון אקטוארי, והוא פוטר מטעמים זרים ובהליך בלתי תקין. לדבריו, התביעה היא תגובת נגד להליך הפיטורים הפסול, ולכך שחשף ממצאים חמורים לכאורה בהתנהלות ארגון המורים ביחסיו עם עגור. ״המדובר בזכויות המגיעות על פי דין, לרבות כספי פנסיה אשר נוכו מהשכר, אך לא הופקדו עבורו בקופות פנסיה כמתחייב על פי חוק. הכספים הופקדו לזכותו לאחר שעגור קיבלה חוות דעת של מומחים משפטיים, חשבונאיים ואקטוארים והדירקטוריון, היועמ"ש של עגור וועדת הביקורת אישרו את הפקדתם לטובתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker