נתי טוקר

70 אלף שקל - זה הסכום שתידרש לשלם פרץ בוני הנגב לנתבע, עבור הוצאות משפט. כך פסק בית משפט השלום בתל אביב, כשדחה בתחילת מאי תביעת דיבה של החברה נגד דייר שרכש דירה בפרויקט שלה, ולאחר מכן סיפר על כשלים חמורים בדירה בתוכנית "עושות חשבון" בערוץ 10. 

ב-2015 שודרה תוכנית שעסקה בכשלים של חברות קבלניות, ובין השאר הציגה המגישה לינוי בר גפן ראיון עם משה מידן. בתוכנית סיפר מידן על "גינה ששקעה מאחר שהקבלן השאיר מתחת לאדמה פסולת בניין", על "סדקים במטבח, שקעים שבורחים החוצה, ריצוף עקום", וכן על נזילות בחדר האמבטיה.

ההליך המשפטי בעניין הסתיים בפשרה בין הצדדים שבמסגרתה שילמה החברה עבור תיקונים שונים. תביעת הדיבה עסקה בעיקר בנזילות בחדר האמבטיה. פרץ בוני הנגב טענה כי ב-2013 תוקנו הנזילות בחדר האמבטיה ורק לאחר מכן החלה במקום נזילה חדשה שלא באחריותיה.

השופטת כוכבה לוי קבעה כי החברה התעלמה מחוות דעת של מומחים, הציגה ציר זמנים שגוי ולא סיפקה אסמכתאות שלפיהן ביצעה תיקון בדירה בנוגע לנזילה האמורה. 

"אלה היו פני הדברים בעת שהתראיין הנתבע לכתבת ערוץ 10. - באמבטיה בדירתו - רטיבות מתמשכת במשך 4 שנים!!!!", כתבה השופטת לוי (כך במקור). "התובעת - החברה הקבלנית שולחת אנשי מקצוע במהלך השנים שבין 2011 - מועד מסירת הדירה לאוגוסט 2013, מבצעת 'תיקונים' ומרפא אין!!!".

השופטת לוי ציינה כי לאחר בדיקת וצילום המקום, "נחה דעתי ובהחלט שוכנעתי כי דבריו של הנתבע אמת הם, וכל זאת ארבע שנים תמימות לאחר מסירת החזקה בדירה מהתובעת לנתבע". בעקבות כך קבעה כי דבריו של הנתבע חוסים תחת הגנת אמת דיברתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker