אחרי 5 שנים: כתבי אישום בכפוף לשימוע לבעלי אלבר אלי אלעזרא ובכירים נוספים בפרשת היבוא המקביל

אלבר ובכיריה חשודים בקבלת היתרי יבוא מקביל ורישיונות יבוא במרמה ממשרד התחבורה, וזיוף הסכמים עם סוכני הפצת רכב בחו"ל. בנוסף זומנו לשימוע מנהלי חברות חיים לוי טרייד אין וגלובל אוטומקס, דניאל לוי וחיים לוי, וכן עורכי דין שייצגו את מי שהיה מנכ"ל אלבר - בחשד להדחה בחקירה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלי אלעזרא, בעל השליטה באלבר
אלי אלעזרא, בעל השליטה באלברצילום: עופר וקנין

חמש שנים אחרי שנפתחה החקירה הגלויה, פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה לחברת אלבר ציי רכב, לבעלים ויו"ר דירקטוריון החברה אלי אלעזרא ולשורת בכירים בחברה כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע. בין הבכירים, ינון עמית ששימש מנכ"ל החברה עד לראשית שנת 2015, אורן אלעזרא מנכ"ל החברה הנוכחי, אירית פרנקו – מי שהיתה סמנכ"לית הכספים,  ורעות בנודיס - מנהלת הרכש. למדינה יש עד מדינה בפרשה, איש עסקים אמריקאי.

בנוסף קיבלו הודעות על כוונה להעמיד לדין גם חברת חיים לוי טרייד אין, חברת גלובל אוטומקס, בעלי מנהלי חברות אלה - דניאל לוי וחיים לוי, וכן עורכי הדין ירון גולדמן וגיל איזנברג, שייצגו את עמית, בגין הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לביצוע עבירות.

יבוא מקביל נעשה שלא באמצעות היבואן הרשמי של הרכב, שרוכש את המכוניות ישירות מהיצרן, אלא באמצעות רכישת המכוניות ממשווק מורשה. לפי החשדות החברה רכשה את כלי הרכב מסוכנים (דילרים) בארה"ב ולא מסוכן מורשה. כדי לעקוף עובדה זו, נטען כי החברה הציגה לרשויות בישראל מסמכים כוזבים או מזויפים של חברה אמריקאית העוסקת במסחר בכלי רכב העומדת בקריטריונים הנדרשים לצורך קבלת היתר יבוא מקביל.

על פי כתבי החשדות, בסוף 2013 הוחלט באלבר להקים תחום פעילות של יבוא מקביל של כלי רכב לישראל. לנוכח מגבלות שנקבעו אז על יבוא מקביל של כלי רכב, החברה החליטה בשיתוף גורמים נוספים להונות את משרד התחבורה ולהציג לו מסמכים מזויפים על מנת לקבל היתר יבוא מקביל.

ינון עמית, מנכ"ל אלבר
ינון עמית, לשעבר מנכ"ל אלברצילום: עופר וקנין

אלבר פעלה לכאורה באמצעות איש עסקים אמריקאי שזייף עבורה הסכמים ומסמכים, שהותאמו לדרישות הדין, לפיהם אלבר התקשרה לכאורה עם חברה אמריקאית בשם אוטוניישן שהיא סוכן מורשה של יצרני הרכב טויוטה והונדה. אלבר הגישה את ההסכמים המזויפים וכן מסמכי תקינה מזויפים למשרד התחבורה וקיבלה על בסיסם במהלך שנת 2014 היתר ורישיונות לייבא לישראל כלי רכב מתוצרת טויוטה והונדה.

לפי החשדות, על בסיס ההיתר ורישיונות היבוא אשר התקבלו במרמה, הבריחה אלבר מארה"ב לישראל, עד לפתיחת החקירה נגדה בחודש יולי 2015, 1,839 כלי רכב, אשר נרכשו תמורת  כ-176 מיליון שקל. הרכבים נרכשו מסוכנויות מקומיות וספקים שונים בארה"ב באמצעות מספר רב של חברות, חלקן חברות קש שהוקמו רק לצורך רכישת כלי הרכב על ידי אותו איש עסקים אמריקאי. על מנת להשתמט מתשלום מסי ייבוא נמנעה אלבר מדיווח על עלויות הרכישה האמיתיות של כלי הרכב.

על פי החשד, לאחר הפתיחה בחקירה, עמית קשר קשר עם עורכי דינו לנסות ולהכשיר, בדיעבד, את החוזה והמסמכים המזויפים, שהוגשו על ידי אלבר למשרד התחבורה. לשם כך, בסוף שנת 2015, נסעו עורכי הדין, בשליחותו של עמית, לארצות הברית, לנסות ולהדיח גורם מחברת אוטוניישן לתת עדות שקר ולפיה החוזה המזויף נחתם על ידם.

גלובל אוטומקס, שותפיה ומנהליה, חברת חיים לוי טרייד אין, דניאל לוי, חיים לוי וינון עמית שנכנס כשותף בחברת גלובל אוטומקס לאחר שסיים את תפקידו באלבר, חשודים בביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ממשרד התחבורה, זיוף, הברחה של כלי רכב ועבירות הלבנת הון. 

כתב החשדות מייחס לגלובל אוטומקס מסכת עבירות דומה לזו שבוצעה על ידי אלבר. לפי החשדות, המעורבים זייפו באמצעות אותו איש עסקים אמריקאי הסכמים ומסמכים, הנחזים להיות מול תאגיד אמריקאי בשם ווסטבורי, שהוא סוכן מורשה של יצרנית רכב. על בסיסם היא קיבלה במהלך שנת 2015 היתר ורישיונות לייבא לישראל כלי רכב מתוצרת ג'יפ.

על פי החשד, לאחר שקיבלה את ההיתר והרישיונות, הבריחה גלובל אוטומקס באמצעות שילוח ימי 58 כלי רכב מסוג ג'יפ ששווי עלותם 7.1 מיליון שקל. גלובל אוטומקס רכשה את כלי הרכב מספקים שונים בארה"ב באמצעות חברות אמריקאיות בשליטת איש העסקים האמריקאי, וזאת במטרה להסתיר מיצרניות הרכב את העובדה שכלי הרכב נועדו לייצוא מחוץ לארה"ב.

רק ב-2016 נכנס לתוקף חוק רישוי רכב שמסדיר את המעמד של יבואני רכב בישראל. החוק קובע בין השאר כי לצד היבואנים הישירים, שמייבאים לישראל כלי רכב ישירות מהיצרנים, יפעלו יבואנים עקיפים שמייבאים כלי רכב שהם רוכשים מסוכנים מורשים שיכולים להיות סוכנים ראשיים של יצרני רכב או סוכנים משניים, כלומר כאלה שהתקשרו עם סוכנים ראשיים. המחוקק קבע תנאים שונים שבהם צריכים לעמוד הסוכנים עמם מתקשרים היבואנים העקיפים.

התיק מטופל על ידי עוה"ד יפעת גדנקן, הילה מנשה ומג'ד הדהוד מפרקליטות מיסוי וכלכלה. החקירה בוצעה על ידי חקירות מכס ומע"מ חיפה ברשות המסים ויחידת חקירות ימ"ר חוף במשטרת ישראל.

מחברת אלבר נמסר בתגובה: "מזה כ-5 שנים ששמם של אלי ואורן אלעזרא שורבב לפרשיית היבוא המקביל, שעליו החליט שר התחבורה לשעבר, ישראל כ"ץ, שהכריז שישבור את המונופול ובמסגרתו הצליחה אלבר להוזיל את מחירי מכוניות טויוטה בישראל בעשרות אלפי שקלים למכונית. כעת קיבלנו את האפשרות להציג את העובדות בשימוע ולשים קץ לשמועות, בכך שנראה את הראיות החד משמעיות שיש בידינו המוכיחות שחור על גבי לבן, כי רב הנסתר על הגלוי בסיפור הזה וכי החברה ובעלי החברה נפלו קורבן להונאה ושמם שורבב לפרשה שהם לא חלק ממנה. מדובר במקרה מובהק של הרצחת וגם ירשת".

עו"ד גלעד ברון, שמייצג את דני לוי, חיים לוי, גלובל אוטומקס וחיים לוי טרייד אין, מסר בתגובה: "למרשינו טענות הגנה מהותיות בכל הנוגע לחשדות המיוחסים להם, טענות שיובאו בפני הפרקליטות במסגרת הליך שימוע ממצה שבכוונתנו לערוך. אין אלא להצר שהליכים מסוג זה פוגעים באזרחים גם שנים רבות לאחר החקירה. מרשינו מנהלים פעילות משגשגת בתחום יבוא הרכב המקביל ומשמשים כחוד החנית בתחום זה בכל הנוגע לקידום הרגולציה ופתיחת השוק לתחרות, וימשיכו לעשות כן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker