יתייצב כמו כולם: בית המשפט דחה את בקשת נתניהו שלא להופיע ביום ראשון

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים: "על המבקש, כמו יתר הנאשמים, להתייצב ולומר את דברו בבית המשפט"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשבעת הכנסת ה-35
ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשבעת הכנסת ה-35צילום: עדינה ולמן / דוברו

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פלדמן, משה בר עם ועודד שחם דחו את בקשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבלת פטור מהתייצבות להקראת כתב האישום ביום ראשון הקרוב.

"על המבקש, כמו יתר הנאשמים, להתייצב ולומר את דברו בבית המשפט", כתבו שופטי ההרכב.

שופטי ההרכב דחו את הטענה כי נתניהו קרא את כתב האישום, ולכן התייצבותו אינה נחוצה.

תיק 4000 מואשם נתניהו בלקיחת שוחד. שאול ואיריס אלוביץ' מואשמים בנתינת שוחד לנתניהו. עסקת השוחד על פי כתב האישום נוגעת להטיית הסיקור ורתימת אתר וואלה לטובתו של נתניהו ולטובת בני משפחתו באופן שיטתי וסדרתי, החל משנת 2012 ובפרט סביב שתי מערכות הבחירות, ב-2013 וב-2015. בתמורה, לפי האישום, קידם נתניהו את ענייניו של אלוביץ' במשרד התקשורת ובכלל זה נכללים צעדים שביצע בנושא הרפורמה בשוק הסיטוני, הבקשה לבטל את ההפרדה המבנית בין החברות בזק ויס, התערבות במינויים במשרד התקשורת ועוד. 

עוד נאשם נתניהו במרמה והפרת אמונים בגין הסתרת קשריו עם אלוביץ' במסגרת הסדרי ניגוד העניינים שנערכו עמו כשר התקשורת משרד התקשורת.

בתיק 2000 מואשם ראש הממשלה במרמה והפרת אמונים. בלב התיק הצעתו של מוזס לרתום את קבוצת ידיעות אחרונות לטובתו של נתניהו ונגד יריביו ערב בחירות 2015 בתמורה לחקיקת חוק שיגביל את תפוצת החינמון המתחרה, "ישראל היום".

בתיק 1000 נאשם נתניהו במרמה והפרת אמונים בשל קבלת משלוחי טובות הנאה – סיגרים ושמפניות בשווי של כ-700 אלף שקל מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. הפרת האמונים מתבטאת הן בקבלת טובות ההנאה השיטתית והן בפעולות שביצע נתניהו לטובתו של מילצ'ן בניגוד עניינים – ובכלל זה: שימוש במעמדו כדי לסייע לנתניהו בקבלת ויזה לארצות הברית, קידום המיזם של מילצ'ן יחד עם המיליארדר ההודי ראטן טאטא להקמת אזור סחר חופשי בבקעת הירדן, קידום יוזמה למיזוג זכייניות הטלויזיה רשת וקשת – עסקה שמילצ'ן התעניין בהשקעה בה ופעולות לקידום הארכת תוקפו של "חוק מילצ'ן", חוק שהעניק ייתרון מיסויי למילצ'ן המעניק פטור ממס ומדיווח לרשות המסים על נכסים, לתושבים חוזרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker