איך אומרים חובות באנגלית? בית הספר וול סטריט נקלע לקשיים ומבקש להגיע להסדר עם נושיו

החברה שמפעילה את בית הספר ללימוד אנגלית צברה חובות של יותר מ-11 מיליון שקל ■ כעת היא מבקשת עיכוב הליכים כלפיה וכלפי בעל השליטה, מנו קוזינץ - ואישור לכינוס הסדר נושים שיאפשר לה, לטענתה, לשלם את כל החובות לאחר שתסגור את הסניפים ותעבור לפלטפורמה דיגיטלית

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מורה בבית ספר בצפון קרוליינה אורז את חפציו לאחר שהוחלט לאחד את המוסד עם בית ספר אחר
מורה בכיתה (למצולם אין קשר לכתבה)צילום: TRAVIS DOVE / NYT

החברה שמפעילה את בית ספר וול סטריט ללימוד אנגלית הגישה היום בקשה לעיכוב הליכים (לחברה ולבעליה) ולכינוס אסיפת נושים – לאחר שצברה חובות של יותר מ-11 מיליון שקל.

בבקשה שהועברה לבית המשפט המחוזי מרכז, כותבת החברה כי משבר הקורונה כפה עליה סגירה של כיתות הלימוד, והביא אותה לסיטואציה שלא מאפשרת לה להמשיך את פעילותה במתכונת הנוכחית. היא מציעה הסדר שיאפשר, לטענתה, להחזיר באופן מלא את החובות בתוך שנתיים. ההסדר כולל סגירה של כל 11 הסניפים ומעבר לפלטפורמה דיגיטלית.

בית הספר מבקש עיכוב הליכים לחברה ולבעליה עמנואל (מנו) קוזינץ ואביו בוריס קוזינץ, איסור על תלמידים לעכב תשלומים, ומינוי של עו"ד ישראל בכר למנהל ההסדר. בכר הוא עורך הדין של בנק מרכנתיל, שהוא נושה מובטח. בבקשה נכתב כי מקרה זה לא מתאים ליישום של הליכי חדלות פירעון קלאסיים, שבהם בית המשפט ממנה בעל תפקיד, ולכן יש לאפשר לה את הסעדים שהיא מבקשת - ברוח ההסדר שמגבש היום משרד המשפטים להתמודדות עם גל של חברות שנקלעו לקשיים בגלל המשבר.

הנושים של החברה הם חברת הניכיון צמרת מימון (כ-3 מיליון שקל); בנק מרכנתיל, שלפי הנאמר הסכים להגשת הבקשה (כ-2 מיליון שקל); ספקים ונותני שירות (כ-4.3 מיליון שקל); העובדים (כ-2 מיליון שקל); וביטוח לאומי ורשויות המס. בנוסף, יש לחברה חוב של 4.5 מיליון שקל לחברת וול סטריט העולמית, ממנה היא מקבלת זיכיון, שהגבייה שלו תוסכם מחוץ להסדר הזה.

מנו קוזינץ מסר: "משבר הקורונה כפה עלינו הסב לנו פגיעה כלכלית חמורה, שבעקבותיה נאלצנו לבקש הסדר נושים. ואולם בכל משבר יש גם הזדמנות: אם בקשתנו תתקבל, הרי שבתיאום עם הרשת העולמית, נוכל ליישם את התוכנית להשקת הכיתה הדיגיטלית - שכבר פיתחנו לפני חודשים, לשמור על פעילות החברה ולממש את התוכנית העסקית שלנו. אנו עומדים מאחורי החברה ומאחורי התוכנית לשיקום הכלכלי שהגשנו על מנת להמשיך ולספק את קורסי האנגלית הטובים ביותר לאלפי התלמידים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker