הנאשם בפרשת אדמה - ויועצת ראש הממשלה החלופי

ראש המטה של שר הביטחון הנכנס, בני גנץ, היא מעיין ישראלי ■ בעלה, ניר ישראלי, הוא אחד מנאשמי פרשת אדמה וכיהן כסמנכ"ל מכירות בחברה

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים70
בני גנץ
בני גנץצילום: עופר וקנין

ראש המטה של שר הביטחון הנכנס, בני גנץ, היא מעיין ישראלי, שנמצאת בהליך של סיווג ביטחוני לקראת כניסתה לתפקיד. ישראלי ידועה במערכת הפוליטית כאשת אמונו של גנץ.

ישראלי (34) היתה מעורבת, בין היתר, בכל המשאים ומתנים הפוליטיים במערכות הבחירות האחרונות וביתר שאת במשא ומתן האחרון להקמת הממשלה שהושבעה אתמול. היא שירתה כקצינה בחטיבה לקשרי חוץ של צה"ל והשתחררה בדרגת רב־סרן. ב-2013 הקימה חברה לקשרי חוץ ואסטרטגיה, שייצגה בכירים ישראלים בהרצאות וסיורים בחו"ל ובמסגרתה הכירה את גנץ לפני כארבע שנים.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

בעלה, ניר ישראלי, הוא אחד מנאשמי פרשת אדמה - חברת הנדל"ן שהוקמה על ידי היזם אורן קובי, שנאשם בינואר במעילה של 26.5 מיליון שקל מכספי לקוחותיו, שלהם מכר קרקע חקלאית. כתב האישום נגד ישראלי וקובי הוגש בינואר השנה.

ישראלי היה סמנכ"ל מכירות בחברות של קובי בין השנים 2014 ל-2016, ולפי כתב האישום הוא וקובי פיתו אנשים לבצע עמם עסקות שהציעו במרמה כאפיק השקעה בעל רווחיות גבוה, ללא סיכון ועם אופציה לביטול.

על ישראלי נכתב בכתב האישום כי "שימש כיד ימינו של נאשם 1 (אורן קובי; ש"ש) וביצע עמו בצוותא קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בכך שעזר ליישם בפועל את תוכנית המרמה". ישראלי מואשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

קובי היה היזם מאחורי חברת אדמה ששיווקה קרקעות חקלאות תוך הטעיית לקוחות. החברות שבבעלותו נקלעו לפירוק לאחר שקובי משך כספים שהיו בחשבונות נאמנות לצורך רכישת קרקעות ועשה בהם שימוש לצרכיו הפרטיים בין היתר - רכישת דירות יוקרה, ביגוד מעצבים ומכוניות. כתב האישום נגד קובי וחבריו הוגש בינואר לאחר שימוע שנערך להם. עדיין לא הוגש כתב הגנה.

מעיין ישראלי סירבה להגיב לכתבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker