מנדלבליט במדי אסיר: האיומים שקיבל היועץ המשפטי לממשלה

הטרדות ואיומים נשלחו לאביחי מנדלבליט ככל הנראה באופן מאורגן, במשך כל שעות הלילה והבוקר - וכללו איומים, הודעות נאצה ודברי הסתה. הוא הגיש תלונה במשטרה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היועמ"ש מנדלבליט
היועמ"ש מנדלבליטצילום: אמיל סלמן

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט מסר הערב (ד') עדות בפני חוקרי משטרת ישראל, בגין איומים והטרדות - בעיקר באמצעות הודעות במכשיר הטלפון, המכוונים כלפיו ביממה האחרונה.

חלק מתוכן ההודעות שהגיע אל היועץ כלל איומים מפורשים כמו: "אל תשכח שאתה פגיע", ואיומים שיגיעו אליו. עוד נשלחו אליו תמונות שלו במדי אסיר והזכרת ההפגנות במוצאי שבת מתחת לביתו. במשך הלילה והיום נכנסו למכשיר הנייד שלו עשרות שיחות בלתי מזוהות.

עוד נמסר כי קב"ט משרד המשפטים עודכן על האירוע, וכי נמסרה תלונה למשטרת ישראל.

בתחילת השבוע דווח מפי מקורות בכירים במשרד מספרים על אווירה מתוחה מאוד בימים האחרונים. לדבריהם, קיימת תחושה שלפיה יש גורמים שרוצים להפוך את מנדלבליט, ממאשים לנאשם. בכירי המשרד צופים מבול של חומרים והקלטות שימצאו דרכם לתקשורת. ל–TheMarker נודע כי עורכי דין המקורבים לליכוד ניסו לאסוף חומרים מפלילים על מנדלבליט ולהציף אותם באמצעות פנייה לדוברות משרד המשפטים.

בכירי משרד המשפטים חושדים כי הם נמצאים תחת מעקב, עד כדי כך שחלקם מפחדים לשוחח באופן חופשי בטלפון הנייד שלהם, מחשש שהוטמנו בו תוכנת ריגול וחלק מהשיחות נמצאות תחת האזנה.

בכיר במשרד אמר: "גורמים בתוך המשרד השתלטו על עמדות מפתח במשרד המשפטים, גונבים חומרים פנימיים מתוך כספות ומוציאים חומרי חקירה שיש עליהם צו איסור פרסום לעיתונאים... משחיתים כל חלקה טובה. המערכת קורסת לתוך עצמה — נלחמים אחד בשני במקום בעבריינים חיצוניים".

ביום שישי פירסמה העיתונאית אילה חסון בחדשות 13 ציטוטים מהקלטה של שיחה שנערכה בין היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כשהיה הפרקליט הצבאי הראשי, לבין הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, שעוסקת גם בפרשת הרפז. מהציטוטים עולה לכאורה כי מנדלבליט אמר לאשכנזי: "אני אסגור לך את העניין. אני אדאג ששוקי למברגר (המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, בתקופה ההיא; ב"א) יהיה, ויטה את הכף לטובתנו".

יש לציין כי תיק הרפז מעולם לא נותב אל למברגר, אלא אל פרקליט אחר — דן אלדד, מי שכיהן עד לא מזמן כממלא מקום פרקליט המדינה; ולאחר מכן אל טוני גולדברג מפרקליטות מחוז תל אביב. גורמים שונים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו על תוכן ההקלטה: "כמי שמכיר את ההקלטה, זאת ממש לא הקלטה שיכולה לגרום לכך שיוגש נגד מנדלבליט כתב אישום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker