משבר קורונה: מועצת רואי החשבון מקלה על מתמחים שיצאו לחל"ת או פוטרו

המועצה מאפשרת לממש עוד ימי היעדרות על חשבון ימי מחלה, להאריך את התקופה הרצופה של היעדרות שלא תפסול התמחות, ולהכיר גם בהתמחות של חודשיים לעניין הצבירה הכוללת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית ומ"מ מנכ"לית משרד המשפטים

מועצת רואי החשבון החליטה, בעקבות משבר הקורונה שהביא להוצאה של מתמחים רבים לחל"ת, לאפשר הקלות למתמחים על מנת שהיעדרות ממושכת ממקום העבודה לא תפגע בתקופת ההתמחות. 

מתמחים רבים התרעמו על כך שלא הייתה התחשבות מטעם המועצה בעדכון ימי ההיעדרות המותרים כך שהם נותרו 60 יום על פני שנתיים, לצד 60 ימי מחלה. כעת ניתנה הקלה לפיה ניתן לממש עוד 30 ימי היעדרות על חשבון ימי מחלה - ללא צורך להעביר למזכירות המועצה דיווח או אסמכתאות על מחלה בתקופה זו. 

בנוסף, במצב הרגיל, אסור למתמחה להיעדר יותר מ-60 יום ברצף. כעת הוחלט להאריך את התקופה הזאת – במקרים של הוצאה לחופשה ללא תשלום או פיטורין בשל משבר הקורונה - ל-120 ימי היעדרות. 

במצב הרגיל מתמחה שהוצא לחל"ת מבלי שהספיק לצבור לפחות ארבעה חודשי התמחות – כאילו לא התחיל את ההתמחות. הקלה חשובה נוספת שניתנת כעת למתמחים היא שהמועצה תכיר בהתמחות שאורכה פחות מארבעה חודשים אצל מאמן מסוים לעניין צבירת תקופת ההתמחות הכוללת במקרה שבו המתמחה הוצא לחופשה ללא תשלום או פוטר עקב משבר הקורונה. זאת בתנאי שמשך ההתמחות אצל אותו מאמן לא פחת מ- 60 ימים. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker