הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית חוזרת לחפש מנהל/ת

ליאור הנץ, מנהלת אגף אסטרטגיה במשרד לשוויון חברתי ואחייניתו של פרשן גל"צ יעקב ברדוגו, מונתה לתפקיד בינואר ■ בהמשך לעתירה לבג"ץ – המינוי הזמני לא יתחדש ■ גילה גמליאל: "הגשת הבג"צ רגע לפני תום המינוי היה פופוליסטי. מדובר בעובדת ציבור מסורה"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילה גמליאל
גילה גמליאלצילום: תומר אפלבאום

פרקליטות המדינה הודיעה לבג"ץ כי השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, לא תאריך את מינויה של לירון הנץ לתפקיד מנהלת הרשות לפיתוח כלכלי לחברה הערבית.

ההודעה נמסרה בעקבות עתירה שהגיש מרכז מוסאוא ב-9 במארס נגד גמליאל ונציבות שירות המדינה. הנץ מונתה בתחילת ינואר, באישור נציבות שירות המדינה, בלי שעברה ועדת איתור. היא אחייניתו של פרשן גלי צה"ל יעקב ברדוגו. מרכז מוסאוא תהה מדוע לא נמצאו מועמדים ומועמדות מהחברה הערבית למלא אותו. התפקיד אינו מאויש כבר שנתיים, מאז פרש המנכ"ל הקודם איימן סייף, לאחר עשור. 

השרה גילה גמליאל מסרה בתגובה: "מלכתחילה הובטח כי המינוי יהיה תקף לשלושה חודשים בלבד במטרה להגיש את המתווה לתוכנית החדשה לפיתוח כלכלי של אוכלוסיית המיעוטים. השרה קיימה את שהבטיחה, המינוי הסתיים בדיוק בזמן והמתווה לתוכנית החדשה הינו מעמיק ומקצועי ואומץ במלואו על ידי השרה. הגשת הבג"צ רגע לפני תום המינוי היה פופוליסטי, ולא השפיע כלל על קבלת ההחלטות. הדברים העולים בכתבה פוגעים בשמה הטוב של עובדת מדינה בכירה שעשתה את תפקידה במקצועיות, באחריות ובמסירות".

לאחר שהוגשה העתירה, היתה אמורה הפרקליטות להשיב בשם המשרד עד 8 באפריל. בהודעה לבג"ץ מסרה המדינה כי מינויה הזמני של הנץ הסתיים, ולכן  העתירה התייתרה. גמליאל גם הוסיפה כי אין בכוונתה למנות מנהל לרשות, וכי הדבר יקרה רק לאחר הקמתה של ממשלה חדשה.

סוהא סלמאן מוסא, מנהלת שותפה במרכז מוסאוא, אמרה: "חבל שהיינו צריכים  לעתור כדי למנוע מינוי פוליטי של מקורבים לתפקיד חיוני לחברה הערבית. המשרד נהג סחבת בת שנתיים ולצערנו נציב שירות המדינה נתן יד לסחבת הזו. נפעל כדי שהממשלה הבאה תפעל להעלאת שיעור הערבים בתפקידים בכירים בשירות המדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker