פירמות עורכי דין גדולות מצטרפות למקצצים בשכר

בגולדפרב זליגמן הוחלט על קיצוץ של 25% בשכר ובשבלת 20% ויציאה לחל"ת של חלק מהצוות הלא המשפטי ■ הם מצטרפים למשרדים נוספים שחוששים מהשלכות המשבר

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד ליאור אבירם
עו"ד ליאור אבירםצילום: עופר וקנין

משרד גולדפרב זליגמן, המשרד השלישי בגודלו בישראל שבו מועסקים כ-300 עורכי דין, החליט על קיצוץ של 25% בשכר עורכי הדין השכירים ועל כך שהשותפים לא ימשכו כספים. משרד שבלת ושות' - המשרד השישי בגודלו בארץ שבו מועסקים כ-230 עורכי דין - החליט בעקבות משבר הקורונה על קיצוץ רוחבי של 20% בשכר עורכי הדין. 

במכתב ששלח היום ׁ(ב') עו"ד ליאור אבירם, ראש פרקטיקת ההיי-טק וחבר האקזקוטיבה בפירמת שבלת לעובדים, הוא כתב כי כצעד ראשון יופחתו המשיכות של השותפים, שיישאו על כתפיהם את הנטל העיקרי של הצמצום הדרסטי הנדרש בהוצאת המזומן. כצעדים משלימים, תבוצע הפחתה רוחבית במשכורות של כולם, וחלק מהצוות הלא-משפטי יצא לחופשה ללא תשלום. 

אבירם ציין כי המשרד הכין תשתיות חומרה ותוכנה שייתנו מענה מלא לעבודה מבוזרת רחבת היקף, הלקוחות מקבלים שירות משפטי מרחוק ויש זמינות מלאה מהבית של הצוות המשפטי. לדבריו, רוב העבודה נעשית כבר כעת מהבית, לא מתקיימות פגישות פיזיות, והפעילות בין כתלי המשרד קטנה מאוד - יש ירידה עצומה, ולעתים מוחלטת, בעבודה שרבים מהעובדים יכולים לבצע. 

ממשרד גולדפרב זליגמן נמסר כי מדובר בהחלטה שקולה ואחראית, המטילה את מרב הנטל על כתפי שותפי הפירמה וכי בדומה למשק כולו, המשרד נערך אף הוא לתמורות החדות שהביאה עמה מגפת הקורונה. 

בכך הצטרפו גולדפרב ושבלת לפירמות נוספות שהחליטו על קיצוצים רוחביים ובהם גורניצקי, ליפא מאיר תדמור לוי, זיסמן אהרוני גייר ונשיץ-ברנדס-אמיר. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker