משרדי עורכי הדין נערכים להשלכות המשבר: בגורניצקי מקצצים 30% בשכר

25 שותפי ההון במשרד לא ימשכו שכר כלל, ושכרם של יותר מ-200 עורכי דין יקוצץ ■ ייתכן כי בימים הקרובים יצטרפו משרדים נוספים למהלך דומה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד פיני רובין
עו"ד פיני רוביןצילום: אייל טואג

השיתוק הצפוי בפעילות המשק לתקופה לא ידועה נותן את אותותיו גם במשרדי עורכי הדין. במשרד גורניצקי ושות', שבראשו עומד עו"ד פיני רובין והשותפים המנהלים שלו הם עורכי הדין כפיר ידגר וליאור פורת, החליטו כי בשלב זה ועד להודעה חדשה 25 שותפי ההון לא ימשכו שכר כלל, וכי שאר עורכי הדין (180 שכירים ו-40 שותפי הסכם) יספגו קיצוץ של 30% בשכר הברוטו שלהם.

במשרד מאמינים כי הקיצוץ הרוחבי ימנע תרחיש של הוצאת עורכי דין לחופשה ללא תשלום, שבה יקבלו מהביטוח הלאומי קצבאות שנמוכות משכרם. בנוסף, 20 עובדי מזכירות יצאו לחופשה ללא תשלום. 

המהלך מגיע בעקבות ההתכווצות של הפעילות במשק וירידה במוסר התשלומים. ייתכן כי בימים הקרובים יצטרפו משרדים נוספים למהלך דומה. במשרד שבלת, כמו גם במשרדים רבים נוספים, הנושא נמצא בדיונים אולם עדיין לא התקבלה החלטה. גם ממשרד אגמון ושות׳, רוזנברג הכהן ושות' נמסר כי המשרד בוחן את הנושא וטרם התקבלו החלטות. 

בחלק מהמשרדים ממשיכים בפעילות שוטפת, רובה בעבודה מהבית. מי שידיו ממשיכות להיות עסוקות גם במהלך משבר הקורונה הם עורכי דין שעוסקים בדיני עבודה, בחוות דעת שקשורות למסים (בנוגע לשומות של שנות עבר) או לכוח עליון, או כאלה שמלווים חברות שנקלעות למצבים של חדלות פירעון. לעומת זאת, אצל עורכי דין שעוסקים בליטיגציה (לאור הפגרה הכפויה) ומלווים עסקות - צפויה ירידה בהיקף העבודה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker