משרדי עורכי הדין נערכים לעבודה כוללת מהבית

משרד עמית פולק מטלון, המונה 125 עורכי דין, היה ערוך עד כה לאפשר עבודה של 25 עובדים במקביל מהבית. כעת, לאחר התפרצות הקורונה, המערכת שודרגה במאות אלפי שקלים כדי לתת מענה גם למצב קיצוני שבו כולם נשלחים הביתה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבודה מהבית
עבודה מהבית. למצולמת אין קשר לכתבהצילום: StockRocket / Getty Images IL

בשוק עריכת הדין נערכים לאפשר לעובדים רבים עבודה מהבית במקרה שבו יידרשו להיכנס לבידוד, ולביטול של כנסים ונסיעות. במשרד הרצוג פוקס נאמן בוטל הנופש המשרדי שתוכנן להיות בפריז, והוא ייקבע שוב כשהמשבר יסתיים. גם הכנסים שתוכננו לתקופה הקרובה בוטלו בהתאם להוראות משרד הבריאות.

עו"ד אלדד כורש, שותף־מנהל במשרד עמית פולק מטלון, המונה 125 עורכי דין, אומר כי רוחב הפס איפשר עבודה של 25 עובדים במקביל מהבית, אך בשבועות האחרונים, לנוכח התפרצות הקורונה, המערכת שודרגה במאות אלפי שקלים כדי לתת מענה גם למצב קיצוני שבו כולם נשלחים הביתה. לדבריו, לפני שבועיים הוקם במשרד "צוות קורונה" הכולל את מנהלת כוח אדם, מנכ"לית המשרד, מנהלת הכספים ושלושה שותפים ממחלקות שונות. בשל חשש ממחסור עתידי, הם החליטו למשל להגדיל את ההצטיידות במוצרים שנדרשים לעבודה כמו דפי צילום להדפסה וטונרים.

בנוסף, המשרד פנה להנהלת בתי המשפט וביקש הקלות בנוהל של גביית עדויות באינטרנט. זאת, לאור העובדה שהמגבלות הקיימות מונעות מזרים להגיע לעדות בישראל בתיקי ליטיגציה שבהם מעורבת חברה זרה. "בעוד במדינות דלוור וניו יורק מתקיימים באופן קבוע דיונים במסגרת קדם משפט בשיחות ועידה עם השופט, בישראל נוהגים בצמצום בחקירות באמצעות שיחת ועידה. ביקשנו כעת להקל על כך. יש הזדמנות לשדרג את יעילות הדיונים ואת ההתקהלויות המיותרות".

מהנהלת בתי המשפט נמסר כי הוקם צוות היערכות שבראשו עומד מנהל בתי המשפט, השופט ד"ר יגאל מרזל, הבוחן את ההתפתחויות וההשפעות האפשריות של נגיף הקורונה על פעילות הרשות השופטת. "הצוות פועל ליישום הנחיות משרד הבריאות ומקיים הערכות מצב שוטפות", נמסר לפניית TheMarker. "בשלב זה פועלים בתי המשפט כרגיל והדיונים מתקיימים כסדרם. ככל שיהיה שינוי, נוציא הודעה מסודרת לציבור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker