הדס שטייף הגישה כתב הגנה: לא פרצתי לסלולריים של אפי נוה

כתבת המשטרה והפלילים של גלי צה"ל טוענת כי הטלפונים הניידים של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר לא היו ברשותה, וכי המידע שעליהם נמסר לה ממומחה שבדק אותם ■ עוד טוענת שטייף כי בעלת זכות השימוש במכשירים היא חני נוה, גרושתו של אפי נוה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדס שטייף
הדס שטייףצילום: אוליביה פיטוסי

כתבת הפלילים של גלי צה"ל, הדס שטייף, הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז לוד כתב הגנה לתביעה שהגיש נגדה ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, בגין פריצה למכשירי טלפון ניידים ישנים שלו ופגיעה בפרטיותו.

בפברואר 2019 הגיש נוה תביעה בגובה 7 מיליון שקל נגד שטייף וגלי צה"ל בטענה כי פגעו בפרטיותו, בכך שהודעות אישיות שהוא שלח ממכשירי טלפון ניידים שברשותו הגיעו אל שטייף, וכי היא קראה מתוכם בשידור.

בכתב ההגנה שהוגש על ידי עורכי הדין דוד זילברבוים, יוחאי שפירא וצחיק נצר ממשרד זילברבוים אורבך הרפז, טוענת שטייף כי היא לא פרצה לטלפונים של נוה וכי המידע הגיע אליה באמצעות מומחה. עוד טוענת שטייף כי המכשירים הניידים הישנים הושארו בביתה של חני נוה, אשתו לשעבר של אפי נוה, כך שלמעשה הבעלים ובעלת זכות השימוש במשכירים הניידים היא חני נוה ולא אפי נוה. 

בין היתר, שטייף מתארת כיצד הגיעו אליה המכשירים הניידים של נוה. לפי כתב ההגנה, חני נוה סיפרה לשטייף כי נותרו אצלה בבית כמה מכשירי טלפון ישנים שאפי נוה השאיר לשימושה. חני העבירה את המכשירים לחנות העוסקת במכירת ציוד לחוקרים פרטיים, כדי שיסייעו לה לאתר בהם מידע שישמש אותה בהליך הגירושין, אולם לפי כתב ההגנה, נאמר לה כי החנות אינה מתעסקת במכשירים מסוג זה.

בהמשך כתב ההגנה נכתב כי חני נוה התקשרה לחנות שבה נמצאו המכשירים והודיעה להם שיגיע שליח מטעמה לאסוף אותם כדי להעבירם למומחה אחר. המומחה מטעמה של נוה נחשף למידע שעל הניידים, מידע שממנו עלה חשד חמור לביצוע עבירות פליליות על ידי אפי נוה וגורמים נוספים, בין היתר עבירות הקשורות במינוי שופטים.

המומחה יידע את שטייף במידע שמצא, והיא מצדה עדכנה את הגורמים המקצועיים בגלי צה"ל ופעלה בהתאם להנחיותיהם ולהנחיות היועץ המשפטי של התחנה, בכפוף להוראות פרקליטות המדינה. בהמשך טוענת שטייף כי היא העבירה עותק מהמידע ומהמסמכים שאצלה לידי חוקר יחידת יאח"ה של משטרת ישראל שהגיע לביתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker