בוטלו הסנקציות שהטיל משרד האוצר האמריקאי על האלוף במיל' ישראל זיו

לפני כשנה הכריז משרד האוצר האמריקאי כי יטיל סנקציות על זיו ועל כמה חברות שבשליטתו בשל חשד לסחר בלתי חוקי בנשק בדרום אפריקה ■ עם פרסום ההודעה על הסרתו מהרשימה השחורה אמר זיו כי "הצדק יצא לאור"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ישראל זיו בית משפט
האלוף במיל' ישראל זיוצילום: אילן אסייג

משרד האוצר האמריקאי הסיר היום (רביעי) את האלוף במיל' ישראל זיו וכמה חברות שבבעלותו מרשימת האישים והגופים החשודים בפעילות הלבנת הון ומימון טרור, כך פורסם באתר המשרד. זיו נכלל ברשימה מזה שנה ושלושה חודשים.

בדצמבר 2018 הכריז המשרד לפיקוח על נכסים זרים (OFAC) במשרד האוצר האמריקאי כי יטיל סנקציות על זיו ועל כמה חברות שבשליטתו בעקבות הכללתו ברשימה השחורה. במשרד חשדו כי זיו מעורב לכאורה בסחר בלתי-חוקי בנשק בסך 150 מיליון דולר. 

בהחלטה מ-2018 נטען כי זיו היה מעורב בחימוש שני הצדדים בסכסוך העקוב מדם שהתנהל בדרום סודן עד השנים האחרונות – ממשלת דרום סודן וקבוצות המורדים שלחמו בה, הנאמנים לאופוזיציה במדינה. עוד נטען כי זיו ניסה להסתיר את הסחר הבלתי-חוקי בכסות של פעילות חוות חקלאיות לכאורה. עם הטלת הסנקציות הוקפאו חשבונות הבנק של זיו, והוצבו מגבלות שונות שהקשו עליו לעשות עסקים.

זיו אינו חולק על כך שהיה פעיל בעסקים בדרום סודן בשנים האחרונות. למעשה, הוא נחשב מקורב ביותר לנשיא המדינה הצעירה, סלבה קיר. עם זאת, לדבריו, כל עסקיו במדינה אזרחיים בלבד.

מטעמו של זיו נמסר: "אני שמח מאוד שהצדק יצא לאור. לפני כשנה וללא כל התראה מוקדמת, נחתו עלי כרעם ביום בהיר האשמות שהכתימו את שמי הטוב ופגעו בי קשות על לא עוול בכפי. חשוב לי לציין שאני והחברות שברשותי לא עסקנו ואיננו עוסקים במכירת נשק".

להודעת ה-OFAC על הסרתו של זיו מהרשימה לא התלווה נימוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker