במימון חברה פרטית: פרקליט משפחת נתניהו הוא שהזמין את הריגול אחרי גנץ

עו"ד יוסי כהן שכר את חברת המודיעין העסקי Group CGI שחיפשה מידע מביך על יו"ר כחול לבן ■ את החשבון שילמה חברה פרטית שהוצגה כחברה בתחום הסייבר הנותנת שירותים לליכוד ■ דוברו של ראש הממשלה סירב להגיב; כהן: "לא היו דברים מעולם"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני גנץ ובנימין נתניהו
בני גנץ ובנימין נתניהוצילום: AFP

עו"ד יוסי כהן הוא המקורב למשפחת נתניהו ששכר את חברת המודיעין העסקי CGI Group כדי לאסוף חומר מכפיש ומביך על יו"ר כחול לבן, בני גנץ.

לפי מידע שהגיע לידי TheMarker, כהן פנה לאחד מבעלי החברה, החוקר הפרטי צביקה נווה — עמו הוא מצוי בקשרי ידידות, לדברי מקורות המכירים היטב את השניים — וביקש ממנו לסייע באיתור חומר ספציפי שסבר שיש בו כדי להזיק לגנץ. עוד נודע כי בתשלום עבור השירות, בסך מאות אלפי שקלים, נשאה חברה פרטית שהוצגה כחברה בתחום המחשוב והסייבר, הנותנת כביכול שירותים לליכוד.

>> מה יודע יאיר נתניהו על סיפור הריגול המדהים | האזינו לאינטרסנטים

עורך דין יוסי כהן (משמאל) וצביקה נווה

האם הבחירות ייפגעו מקורונה - ומה יודע יאיר נתניהו על סיפור הריגול המדהים

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

בהנחה שחיפוש מידע מכפיש על יריב פוליטי הוא הוצאה של קמפיין בחירות, מפלגת הליכוד עלולה להימצא במצב של עבירה על חוק מימון מפלגות. בהנחיות שקבע מבקר המדינה ליישום החוק נכתב במפורש כי "סיעה תשלם את הוצאותיה במישרין לספק, לנותן השירות לקבלן או לעובד".

בתגובה לפרסום הראשון ב-TheMarker על שכירתה של חברת המודיעין, מסר דוברו של ראש הממשלה, עופר גולן, כי "זהו שקר וכזב". גולן לא העביר תגובה לידיעה הנוכחית. צביקה נווה סירב להשיב לפניית TheMarker. עו"ד כהן מסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם".

חברת CGI Group היא אותה חברה שנשכרה על ידי מפלגת כחול לבן ערב הבחירות הקודמות כדי לבחון אם הטלפונים של גנץ ובכירים נוספים נפרצו.

אתמול פורסם ב-TheMarker כי לפני כמה שבועות נשכרה CGI כדי לרגל אחר גנץ. מטרת ההתקשרות הוגדרה במפורט: על החברה היה להשיג את חוזה ההתקשרות בין כחול לבן למשרד צור תקשורת בבעלות יועץ הקמפיין של גנץ, רונן צור — כדי להוכיח טענה שלפיה אדם מסוים נשכר על ידי החברה של צור כחלק מתנאי החוזה, עניין שאמור היה לשרת טענה שביקשה הליכוד לחשוף במסגרת הקמפיין. לא ידוע אם ממצאי החקירה של CGI אישרו את הטענה.

עו"ד כהן מקורב למשפחת נתניהו זה שנים רבות. בין היתר הוא ייצג את שרה נתניהו בהליך הפלילי בפרשת מעונות ראש הממשלה; וכן את ראש הממשלה עצמו ואת שני בניהם של בני הזוג בהליכים נגד פעילי המחאה ברק כהן ואייבי בנימין, נגד העיתונאי יגאל סרנה ובתביעות של עובדי מעון ראש הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker