"מתי נתניהו שילם שכר טירחה? נדמה לי שלפני שנה וחצי-שנתיים, 25-20 אלף שקל"

דוד שמרון העיד: "ביבי לקוח מאז שהיה בן שנתיים, וזה לא כמו לקוח שנכנס עכשיו לראשונה בדלת". מתוך הבלוג של רביב דרוקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו, השבוע

בשנת 2016 נדרש בנימין נתניהו להתחיל לספק תשובות בקשר ליחסיו עם שאול אלוביץ', בעל השליטה בחברת בזק ובאתר וואלה. זה קרה בעקבות התחקיר של גידי וייץ ב"הארץ" וגם מכיוון שהחלו מהלכים רגולטוריים שונים. נתניהו הצטייד בחוות דעת מעורך דינו הנאמן ובן דודו, דוד שמרון. לפי חוות הדעת הוא ואלוביץ' הם "מכרים" ואין מניעה שנתניהו יעסוק בענייניו.

כמה חודשים לאחר מכן נדרש נתניהו להשיב לביהמ"ש על אותה שאלה. עו"ד שחר בן מאיר הגיש עתירה ונתניהו חתם על תצהיר. הפעם אלוביץ' שודרג למעלת "חבר קרוב" עם יחסים של 20 שנה. מי החתים את נתניהו על אותו תצהיר? אותו עורך דין, דוד שמרון.

אם הייתי יודע שנתניהו ומשפחתו הפנו בקשות תכופות לאלוביץ' סיקור אוהד בוואלה, לא הייתי כותב את חוות הדעת, סיבך שמרון את נתניהו בעדותו. ביבי אמר לי שהם מכרים. איך הוא מסביר, אם כן, את התצהיר שנתניהו חתום עליו בו אלוביץ' הוא "חבר קרוב"? הוא לא יודע להסביר, נכון, הוא זה שהחתים, אבל זו לא אינפורמציה שנמסרה לו על ידי נתניהו. אולי לעו"ד ראבלו, השותף במשרד (החוקרים התקשרו מיד לראבלו, שאמר שלא, הוא לא שמע את זה מנתניהו). כן, הוא מסכים שהסתירה בין שני המסמכים עליהם הוא החתים את נתניהו היא חזיתית.

עו"ד דוד שמרוןצילום: תומר אפלבאום

"יש באג, סתירה חזיתית ולא ניסיתי לברר אותה עם ראש הממשלה" אומר שמרון, בהצהרה שנשמעת קצת מוזר כאשר היא באה מעורך דין בכיר ומנוסה. שמרון העיד שראש הממשלה קרא את התגובה לעתירה ואת התצהיר וחתם עליהם. זה עוד פרט מסבך מבחינת נתניהו כי הוא מספק עדות מכלי ראשון לכך שראה שהוא מוגדר כ"חבר קרוב". אם הוא "חבר קרוב", איך עסק בענייניו? נתניהו טען בחקירתו שאלוביץ' הוא לא "חבר קרוב" ומה זה משנה הגדרות, הוא יספר לחוקרים על מהות היחסים בינו לבין אלוביץ' ושהם יכנו את זה איך שהם רוצים.

על הדרך, החוקרים שואלים שאלה מעניינת, שכבר 30 שנה מחפשים לה תשובה. האם נתניהו משלם למשרד מולכו-שמרון על שירותים משפטיים אינסופיים? לא מחייבים אותו על כל דבר, עונה שמרון, כי הוא לקוח מאז שהוא היה בן שנתיים וזה לא כמו לקוח שנכנס עכשיו לראשונה בדלת. החוקרים שואלים מתי לאחרונה נתניהו שילם. שמרון ענה שלמיטב זיכרונו זה היה לפני שנה וחצי-שנתיים ומדובר בתשלום בסך 20 או 25 אלף שקל.

העדות ניתנה ביולי 2018. אחרי תחקיר הצוללות בנובמבר 2016 היחסים האישיים בין שמרון לנתניהו דעכו בהדרגה עד שלמיטב הבנתי, כמעט והתנתקו. עם זאת, המשרד המשיך לספק שירותים משפטיים באמצעות עורכי דין אחרים, בעיקר מיכאל ראבלו: רק לפני זמן קצר, עו"ד ראבלו ייצג את נתניהו בעתירה שהופנתה לבג"צ נגד מועמדותו לראשות ממשלה בהיותו נאשם בפלילים. כמעט מיותר לציין שהסכום בו נקב שמרון נחשב לנמוך, במיוחד כשמדובר במשרד גדול. החוקרים שאלו את שמרון אם יש עוד לקוחות שמשלמים ככה למשרד. שמרון טען שאסתר הרליץ ז"ל הייתה משלמת ככה וקרוב משפחתו גיל מיליקובסקי משלם בדרך הזאת.

מתוך הבלוג של רביב דרוקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker