טלגרם לא, זנות כן: המחוזי קבע כי חוק חסימת אתרים לא חל על ערוצי טלגרם

ההחלטה התקבלה אגב בקשה שהוגשה על ידי יחידת הסייבר בפרקליטות המדינה לחסימת אתר אינטרנט שמפרסם תמונות של נערות ליווי ללא מספרי הטלפון שלהן ■ השופט קבע שהחוק אינו מסמיך את בית המשפט לתת צו שיחסום את הגישה לאפליקציה

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
טלגרם. קושי במיגור עבריינות ברשת
טלגרם. קושי במיגור עבריינות ברשתצילום: Wally Santana/אי־פי

החוק לחסימת אתרי אינטרנט אינו חל על טלגרם — כך קבע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, באחרונה. החלטת השופט ממחישה את הקשיים הקיימים בחוק, שלא מאפשרים למגר תופעות עברייניות באמצעות שימוש ברשת האינטרנט.

ההחלטה התקבלה אגב בקשה שהוגשה על ידי יחידת הסייבר בפרקליטות המדינה לחסימת אתר האינטרנט www.1800800.co.il, שמפרסם תמונות של נערות ליווי ללא מספרי הטלפון שלהן. עם זאת, האתר פעל בצמוד לערוץ טלגרם שפירסם את מספרי הטלפון של אותן נערות ליווי — דבר המהווה עילה לחסימת האתר לפי חוק חסימת אתרים.

הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב לפי חוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עבירות באמצעות אתר אינטרנט או בשמו המוכר יותר חוק חסימת אתרים, שנכנס לתוקף ביולי 2017. החוק מאפשר לפרקליטות לבקש מבית המשפט להוציא צו שיגביל את הגישה לאתר הכולל, בין היתר, תכנים פדופיליים, הימורים, סחר בסמים, פרסום ושידול לזנות וכן באתר השייך לארגוני טרור.

בפרקליטות טענו כי האתר פירסם שירותי זנות של בגירים, כולל מספרי טלפון, דבר המהווה עבירה לפי חוק העונשין — ולפיכך על בית המשפט להוציא צו שמגביל את גישת הגולשים באינטרנט אל האתר. לעומת זאת, מפעיל האתר טען בבית המשפט כי אינו שולט על הטלגרם ולא יודע מדוע מנהל הערוץ באפליקציה מפנה לאתר שלו, ולכן ככל שהפרקליטות חפצה למנוע את ביצוע העבירה, עליה לסגור את ערוץ הטלגרם.

השופט קיבל את טענת הפרקליטות וקבע כי אף שמאתר האינטרנט הוסרו מספרי הטלפון ליצירת קשר עם נערות הליווי, עדיין מדובר באתר אינטרנט שמפרסם שירותי זנות ולכן יש לחסום את הגישה אליו. ביחס לחסימת ערוץ הטלגרם קבע השופט כי החוק אינו מסמיך את בית המשפט לתת צו שיחסום את הגישה לפלטפורמת הטלגרם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker