יו"ר קק"ל דני עטר נחלץ מכתב אישום על עבירות בנייה

בספטמבר הודיעה הפרקליטות לעטר כי הוא חשוד עם בני משפחתו בהקמת בריכת שחייה שחלקה על שטח ציבור, ובסטייה מההיתר ■ לאחר השימוע, התיק נותב להליך מינהלי ותינתן לעטר אפשרות להשיב את המצב לקדמותו ולהימנע מקנס

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר קק"ל, דני עטר
יו"ר קק"ל, דני עטרצילום: מוטי מילרוד

ארבעה חודשים אחרי שהפרקליטות הודיעה ליו"ר קק"ל, דני עטר, כי בכוונתה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בשל עבירות בנייה ושימוש ללא היתר – התיק עבר לאכיפה מינהלית. 

על פי כתב החשדות, ביצעו בני הזוג עטר ובנם, ללא היתר כדין, עבודות שיפוץ נרחבות בביתם ביישוב גן נר במועצה האזורית גלבוע ובנו בריכת שחייה שחלקה נמצא בשטח שיעודו ציבורי. כמו כן, לפי כתב החדשות, הם פרצו דרך ליד בריכת השחייה, על פי החשד בניגוד לחוק. בין היתר, פירקו בני המשפחה על פי החשד, ללא היתר, את הגג של בית המגורים וחלק מהקירות, הקימו בריכת שחייה בסטיה מההיתר, יצקו בטון על הדרך שפרצו סמוך לבריכת השחייה שייעודה שטח ציבורי ובנו מסלעות חדשות. 

כעת הודיעה הפרקליטות לעטר כי "בהמשך לשימוע שקיימנו בנושא שבנדון, אבקש להודיעך כי הוחלט לקבל את טענותיכם בנוגע לתחולת תקנות העבירות המינהליות על המקרה, ולפיכך תינתן למרשיך התראה לפי התקנות בעת הקרובה".

ביתו של דני עטרצילום: גיל אליהו

בסוף 2018 נכנסו לתוקף תקנות העבירות המנהליות, שלפיהן יוטלו לראשונה קנסות מינהליים על עבירות בנייה ושימוש חורג. המטרה של התקנות היא לתת מענה לעברייני בנייה בדרך שאינה הליך משפטי פלילי. לפי התקנות, עבריין בנייה יקבל התרעה להסרת העבירה, עוד לפני הקנס, כך שלעטר יש הזדמנות להשיב את המצב לקדמותו בתוך שלושים יום מיום ההתראה וכך להימנע מקנס.

את עטר ייצג בשימוע עו"ד אשר זליגר, שותף במשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker