עם חובות של 74 מיליון שקל: הנאמנים של אבידר מבקשים למכור אותה ב-3 מיליון שקל

שבועיים אחרי שבית המשפט נתן צו הקפאת הליכים, לבקשת חברת האבטחה והעובדים, הודיעו הנאמנים על ההצעה הזוכה לרכישת החברה, שמעסיקה 1,600 עובדים ■ "יש לתת משקל משמעותי לזכויות העובדים והמשך עבודה תקינה מול הלקוחות"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאבטחים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום
אפרת נוימן

הנאמנים של חברת השמירה והאבטחה אבידר, עו"ד שלמה נס ורואה חשבון שלומי פיליבה הודיעו אתמול (חמישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה כי לאחר שבחנו את ההצעות השונות שהוגשו להם לרכישת פעילות החברה ונכסיה הם בחרו את ההצעה של ג'י וואן (G1) אבטחה כהצעה הזוכה.

הם כתבו כי מדובר בענף שמאופיין בשולי רווח נמוכים (6%-2%) ובמצב הנוכחי יש לתת משקל משמעותי לשיקולי שמירת מקומות העבודה וזכויות העובדים וכן להמשך עבודה תקינה מול הלקוחות. 

לפי ההצעה, ג'י וואן, חברה ציבורית שבשליטת קרן פימי, תשלם 3 מיליון שקל, בנוסף ל-1.8% מהיקף המחזור השנתי של התקבולים שיתקבלו בפועל אצלה, בגין 24 חודשים ממועד ההעברה מלקוחות שהיו פעילים ועברו אליה.

לפי הדיווח של הנאמנים, 38 גופים הביעו עניין ברכישת הפעילות מתוכם 25 חתמו על כתבי סודיות. נס ציין כי ביתו מועסקת במחלקה המשפטית של ג'י וואן אך היא לא היתה מעורבת בשום צורה בהליך.

לפני כשבועיים נתנה השופטת בטינה טאובר מבית המשפט המחוזי בחיפה צו הקפאת הליכים נגד אבידר, והיא מינתה את נס (אותו ביקשה החברה) ופיליבה לנאמנים לתקופת הקפאת ההליכים. החברה העריכה את החובות שלה בכ-74 מיליון שקל בנוסף לערבויות בנקאיות בהיקף של כ-16.5 מיליון שקל.

הקפאת ההליכים ניתנה לבקשת החברה, שבבעלות אליהו אבידר, שכתבה בבקשה כי היא מספקת שירותי שמירה ואבטחה במוקדים אסטרטגיים רגישים כמו משרד ראש הממשלה, בתי חולים וחברת החשמל וקריסתה תביא לאובדן כל ההסכמים והמכרזים שהחברה חלק מהם.

לפי הבקשה מדובר בחברה ותיקה ורווחית שמעסיקה 1,600 עובדים ונקלעה למשבר. היא רשמה ב-2017 רווח נקי של 5.2 מיליון שקל וב-2018 הרווח הנקי היה 10.1 מיליון שקל. בסמוך להגשת הבקשה על ידי החברה הוגשה בקשה למתן צו לפתיחת הליכים גם על ידי חלק מהעובדים.  

"שרשרת אירועים אקסוגניים שאינם בשליטתה של החברה, שאירעו בשנה האחרונה הביאו לשחיקה מתמדת בפעילות החברה וירידה במחזורים שלה", נכתב בבקשה.

אירועים אלה – ובהם היא מציינת עיכוב תשלומים של 20 מיליון שקל על ידי המדינה למרות ששירותי האבטחה סופקו - הביאו את החברה לעברי פי פחת ולמחנק תזרימי שאינו מאפשר לה להמשיך ולנהל פעילות עסקית תקינה ובפרט אינו מאפשר לה לבצע תשלום בגין משכורות חודש דצמבר לעובדים.

היא הוסיפה כי בשל המחנק התזרימי היא לא שילמה בין יוני לאוקטובר את ההפרשות הסוציאליות המחויבות לקרנות הפנסיה, קופת הגמל וההשתלמות שמתנהלות עבור העובדים. 

החברה גם טענה בבקשה - שהוגשה באמצעות משרד דורון, טיקוצקי, נס, קנטור, גוטמן, עמית גרוס ושות' - כי היא נפלה קורבן להונאה על ידי קבוצת טריניטי, שמספקת ייעוץ להפחתת דמי ביטוח לאומי משנים קודמות ששולמו ביתר, אך לאחר ההתקשרות התברר כי אבידר נדרשת להשיב לביטוח לאומי סכומים שחויבו בחסר (כ-7 מיליון שקל). "החברה שילמה לטריניטי עמלות בסך כולל של כ-7 מיליון שקל שלא הושבו, ומשכך הנזק המצטבר שנגרם לחברה כתוצאה מהונאת טריניטי עומד על סכום אסטרונומי של כ-14 מיליון שקל", נכתב. 

עו"ד שלמה נסצילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker