היועמ"ש: אין תשתית ראייתית לחקירה נגד "ישראל היום" בשל קשריו עם נתניהו

בעקבות פנייה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו ושלדון אדלסון בגין טובות הנאה לכאורה שהעיתון מספק לרה"מ, ציין מנדלבליט כי "לאחר בחינת החומרים, לא נמצאה תשתית ראייתית המצדיקה פתיחת חקירה פלילית בעניין"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם שלדון אדלסון ואשתו, ד"ר מרים אדלסון
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם שלדון אדלסון ואשתו, ד"ר מרים אדלסוןצילום: אילן אסייג

היועץ המשפטי לממשלה, ד”ר אביחי מנדלבליט, הוציא הערב (ה') הודעה שלפיה לא נמצאה תשתית ראייתית לפתוח בחקירה בגין הקשרים לכאורה בין העיתון “ישראל היום” לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

"לאחר בחינת החומרים הרלוונטיים המצויים בידי רשויות האכיפה, לא נמצאה תשתית ראייתית המצדיקה פתיחת חקירה פלילית בעניין", כתב היועמ"ש.

בהודעה שהוציאה עו"ד עדי מנחם באר, עוזרת היומע”ש, נכתב כי “קיימת חשיבות להבחנה בין עיתון בעל מגמה אידיאולוגית לבין עיתון שנועד לקדם אדם אחד”.

עו"ד שחר בן מאיר. פנה למנדלבליט
עו"ד שחר בן מאיר. פנה למנדלבליטצילום: אייל טואג

את ההודעה הוציאו במשרד המשפטים בעקבות פנייתו של עו”ד שחר בן מאיר, שביקש מהיועמ”ש לפתוח בחקירה פלילית נגד נתניהו ונגד איש העסקים שלדון אדלסון, מו"ל "ישראל היום", בגין טובות הנאה לכאורה שהעיתון מספק לנתניהו, לטענתו של בן מאיר.

בן מאיר טען כי בעקבות החומרים שנחשפו בתיק 2000, שמבססים לכאורה עסקה של שוחד וטובת הנאה בין המו”ל של "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מונס, לבין נתניהו, יש לפתוח בחקירה נגד אדלסון ונתניהו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker