ניפוח הדו"חות באפריקה תעשיות: נחתם הסדר טיעון עם ארבעה נאשמים

במסגרת ההסדר, יודו ארבעה בעלי תפקידים בקבוצה בעבירות על חוק ניירות ערך ■ ההסדר לא כולל את מנכ"ל הקבוצה לשעבר אבי מוטולה, וסמנכ"ל הכספים של חברת הבת נגב קרמיקה אביהו איבשיץ - המואשמים בשיפוץ דו"חות החברה

גור מגידו
גור מגידו
מפעל נגב קרמיקה בירוחם
מפעל נגב קרמיקהצילום: אליהו הרשקוביץ

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הודיעה היום (רביעי) כי הגיעה להסדרי טיעון עם ארבעה מהנאשמים בפרשת ניפוח הדו"חות בקבוצת אפריקה תעשיות ונגב קרמיקה בין 2011 ל-2014.

אבי מוטולה
אבי מוטולה צילום: מוטי קמחי

ביולי 2019 הוגש כתב האישום בפרשה המייחס לכמה חשודים מעשים שמהותם שיפוץ הדו"חות הכספיים של הקבוצה. ואולם עם הבכירים - מנכ"ל אפריקה תעשיות לשעבר אבי מוטולה, וסמנכ"ל הכספים של החברה הבת נגב קרמיקה אביהו איבשיץ  - לא הושג הסדר. לפי כתבה האישום, שיפוץ הדו"חות נעשה באמצעות ניפוח מלאים, הקדמת ההכרה בהכנסות מעסקות שטרם נחתמו סופית והכרה באותן הכנסות פעמיים בדו"חות הכספיים.

גלית דורי, שהיתה אחראית מחלקת חשבוניות בקבוצת נגב, תודה ברישומים כוזבים שביצעה במסמכי קבוצת נגב, שמטרתם היתה יצירת פיקציה של רווחיות עודפת לקבוצה ומצג של עמידה ביעדיה. יעקב ראוכורגר, מנהל מערכות המידע בקבוצה, יודה שיחד עם דורי, היה שותף במצגי שווא שהוצגו לרואי החשבון המבקרים של החברה, שחתמו על הדו"חות הכספיים ל-2014.

אם יאושר ההסדר, דורי וראוכורגר יודו בעבירות על חוק ניירות ערך. על דורי יוטל עונש של ארבעה חודשי מאסר בפועל וקנס של 100 אלף שקל. ראוכורגר ירצה ארבעה חודשי עבודות שירות, וישלם קנס של 50 אלף שקל.

נאשם נוסף שעמו הושג הסדר הוא משיח דוד, שניהל את נושא המלאי בקבוצה. דוד יודה בעבירות על חוק ניירות ערך בגין חלקו בניפוח המלאים בספרי החברה. הצדדים יבקשו להטיל עליו שבעה חודשי עבודות שירות וקנס בסך 40 אלף שקל.

תומר כובאני, שכיהן כמנהל מחלקת סוחרים בקבוצה, יודה בעבירות על חוק ניירות ערך בגין חלקו בקידום עסקות בלתי מחייבות במטרה ליצור הכרה מוקדמת בהכנסות. לפי ההסדר, הוא ירצה חמישה חודשי עבודות שירות וישלם קנס של 20 אלף שקל.

כל הנאשמים יודו שביצעו את המיוחס להם בהוראת מוטולה ואיבשיץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום