בפעם השנייה: יועץ הנשיא המושעה זאב דולינסקי נחקר בחשד לשוחד

דולינסקי נעצר ועד כה נתפסו עשרות אלפי שקלים שהועברו לחשבונו שלו - ובמשטרה "חושדים שזה קצה קרחון" ■ בתשובה לשאלתו של סנגורו של דולינסקי, עו"ד ששי גז, ענו במשטרה כי "הנשיא אינו חשוד בדבר"

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
זאב דולינסקי ועו"ד ששי גז, בדיון הארכת מעצר, היום
זאב דולינסקי ועו"ד ששי גז, בדיון הארכת המעצר, היוםצילום: אילן אסייג

יועצו המושעה של נשיא המדינה ראובן ריבלין, זאב דולינסקי, נעצר היום (ג') לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בחשד לכמה מקרים של קבלת שוחד. עמו נעצרו עוד ארבעה חשודים, שאינם עובדי ציבור, והובאו לחקירה במשרדי היחידה בלוד. שלושה מהם הובאו להארכות מעצר, אבל טרם התקבלה החלטה ושמם לא הותר לפרסום.

דולינסקי כבר עוכב ונחקר בעבר, באמצע 2019, בחשד שעשה שימוש בתפקידו ובמעמדו כעובד ציבור, כדי לסייע לחברות בתחום התרופות בעסקיהן ולהעניק להן הזדמנויות עסקיות במדינות אפריקה. הוא הודה בפרטים בחקירתו, אך טען כי לצד עיסוקו כעובד ציבור, החזיק בעסקים פרטיים שאין להם זיקה לתפקידו. החזקת עסק אמנם אסורה על עובדי מדינה, אך לטענתו של דולינסקי, המעשים הם עבירה משמעתית ולא פלילית. בעקבות חקירתו הקודמת, הושעה דולינסקי מעבודתו בבית הנשיא למשך חצי שנה.

בדיון בהארכת המעצר היום, אמר החוקר רפ"ק עודד אררה כי "חומר הראיות מספר על מקרים רבים בשלוש-ארבע השנים האחרונות, שבהם קיבל החשוד כסף או שווה כסף בעבור פעולות שביצע מכוח תפקידו". עוד גילה אררה כי מקור הראיות החדשות הוא חיפוש במכשירי הטלפון של דולינסקי, שנתפסו בחקירה הקודמת. לדברי אררה, עד כה נתפסו סכומי כסף של עשרות אלפי שקלים שהועברו לחשבונו של דולינסקי, "אבל אנחנו חושדים שזה קצה קרחון".

אררה הבהיר במענה לשאלתו של סנגורו של דולינסקי, עו"ד ששי גז, כי "הנשיא לא חשוד בדבר". השופט גיא אבנון קבע כי חומר החקירה החסוי שהונח בפניו קושר את דולינסקי לחשדות והאריך את המעצר של דולינסקי בשישה ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker