המשטרה עצרה 5 חשודים בחשד לשוחד - בהם עובד בבית הנשיא

על פי החשד, העובד פעל על מנת לקדם ענייניהם של אחרים בתמורה לטובות הנאה, אך אין כל חשד המיוחס לנשיא ראובן ריבלין או לעובדי ציבור נוספים בסביבתו, לפחות בשלב הזה

גור מגידו
גור מגידו
בית הנשיא בירושלים
בית הנשיא בירושלים

עובד בבית הנשיא נעצר הבוקר (ג') לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433. במסגרת החקירה, הנוגעת לטוהר המידות של העובד, נעצרו עוד ארבעה חשודים שאינם עובדי ציבור, והובאו לחקירה במשרדי היחידה בלוד.

על פי החשד, עובד הציבור פעל על מנת לקדם ענייניהם של אנשי עסקים בתמורה לטובות הנאה שוות כסף. במשטרה נמנעים למסור אם החשד מתקשר לסמכות כלשהי של הנשיא עצמו או לעניין המסור לעובדי משרדו. עם זאת הדגישו כי אין כל חשד המיוחס לנשיא ראובן ריבלין או לעובדי ציבור נוספים בסביבתו, לפחות בשלב הזה.

באמצע 2019 נעצר ונחקר זאב דולינסקי, יועצו הוותיק של הנשיא ריבלין, בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות. דולינסקי נחשד שעשה שימוש בתפקידו ובמעמדו כעובד ציבור כדי לסייע לחברות בתחום התרופות בעסקיהן, ולהעניק להן הזדמנויות עסקיות במדינות אפריקה.

דולינסקי הודה בפרטים בחקירתו, אך טען כי לצד עיסוקו כעובד ציבור החזיק בעסקים פרטיים שאין להם זיקה לתפקידו. החזקת עסק אמנם אסורה על עובדי מדינה, אך לטענתו של דולינסקי, המעשים מהווים עבירה משמעתית ולא פלילית. בספטמבר 2019 פורסם כי בעקבות חקירתו, דולינסקי הפסיק את עבודתו בבית הנשיא במשך חצי שנה.

החקירה שפרצה איננה קשורה לחברות התרופות וזהות מרבית העצורים שונה מהחקירה הראשונה.

בשעות אחר הצהריים, העצורים יובאו להארכות מעצר. סנגורו של החשוד המרכזי, עו"ד ששי גז מסר: "אנו מכחישים את החשדות המיוחסים למרשי ומאמינים שהדברים יתבררו בימים הקרובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker