הנשיא קיצר את עונשו של נוחי דנקנר - "בגלל מצבו הרפואי"

עונשו של נוחי דנקנר יקוצר בארבעה חודשים. ההחלטה תאפשר לדנקנר לעמוד בפני ועדת השחרורים בהקדם

אפרת נוימן
נוחי דנקנר נכנס לכלא
נוחי דנקנר נכנס לכלאצילום: עופר וקנין

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין החליט להמיר כארבעה חודשים מתקופת מאסרו של נוחי דנקנר, במאסר על תנאי שיתווסף לעונש המאסר על תנאי שהוטל עליו. 
החלטה זו תאפשר לדנקנר לעמוד בפני ועדת השחרורים בהקדם וזאת במקום לעמוד בפניה כפי שאמור היה, בתחילת מאי הקרוב.

ההחלטה התקבלה על בסיס מצבו הרפואי של דנקנר בימים אלה. לפי ההחלטה, מדובר בנסיבות רפואיות שלא עמדו בפני בית המשפט בעת מתן גזר הדין ואשר על פי חוות דעת רפואיות, הוחמרו מאוד במהלך מאסרו ומחייבות התערבות רפואית דחופה.
בקשתו של דנקנר למחיקת המרשם הפלילי שלו נדחתה.

דנקנר החל לרצות את עונשו באוקטובר 2018, לאחר שהורשע בעבירות תרמית בניירות ערך בבית המשפט הכלכלי בתל אביב ביולי 2016. על דנקנר נגזרו שנתיים מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי וקנס של 800 אלף שקל. בית המשפט העליון החמיר את עונשו של דנקנר וגזר עליו שלוש שנות מאסר.

לפני כשנה ולאחר שריצה ארבעה חודשי מאסר מתוך שלוש שנים שנגזרו עליו, הגיש דנקנר בקשת חנינה לנשיא ולשרת המשפטים באותה העת איילת שקד. בבקשת החנינה הוא תיאר תרומתו למדינה לאורך השנים ופירט עד כמה מצבו הבריאותי מידרדר. הוא גם סיפר על מצבם של הוריו: "עולמי חרב עליי", כתב הטייקון לשעבר, שביקש מהנשיא לפעול על-פי מידת הרחמים.

הטיפול בבקשת החנינה הוקפא לאחרונה לאחר שאסיר שכלוא באותו אגף עם דנקנר התלונן נגדו ונפתחה נגד דנקנר חקירה. לאחר שהפרקליטות סגרה את החקירה בשל חוסר ראיות מספיקות, החליט ריבלין בבקשת החנינה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker