ההצעה של משפחת רפאלי: ציפי - לכלא, בר - רק עבודות שירות

ההצעה להסדר טיעון ניתנה בתיק המס הפלילי שבו חשודים בר רפאלי והוריה - וככל הידוע לא קיבלה עדיין מענה מהפרקליטות ■ לפי כתב החשדות, נשקלת העמדה לדין של השלושה בעבירות מס ומסירת מידע כוזב ביחס להעלמת הכנסות של 30 מיליון שקל

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר וציפי רפאלי
אפרת נוימן

מגעים להסדר טיעון בתיק שבו חשודים בר רפאלי והוריה בהעלמות מס ודיווחים כוזבים - הכולל עונש מאסר בפועל לציפי רפאלי.

לפני שנה הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה לבר רפאלי והוריה, ציפי ורפי רפאלי, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בעבירות מס הנוגעות להעלמת הכנסות של כ-30 מיליון שקל. כמו כן, הזוג רפאלי חשוד בעבירת הלבנת הון - לאחר שנטען כי השניים הצהירו שהם הנהנים בחשבונות, אך בפועל בר רפאלי היתה הנהנית בהם. בשלב זה עדיין לא הוגש כתב האישום ונערכים מגעים להגיע להסדר. המטרה היא להסדיר במסגרת זו גם את ההליכים האזרחיים שעדיין פתוחים.

משפחת רפאלי הציעה כי העונש של ציפי רפאלי יהיה מאסר באורך כשנה וחצי, בעוד הבת תרצה עונש בדרך של עבודות שירות. ככל הידוע, ההצעה, שעליה דווח בראשונה אמש (א') בחדשות 13, עדיין לא קיבלה מענה מצד הפרקליטות. הצדדים סירבו להגיב.

לפי החשד, בר רפאלי והוריה מסרו לפקיד השומה מידע כוזב והסתירו מידע רלוונטי, במטרה להסתיר את זיקותיה של בר רפאלי לישראל. אחת הטענות נוגעת לדירות שבר רפאלי רכשה בישראל. לפי החשד השלושה הסתירו את שמה מרישומי הדירות, תוך הצגת מצגים כוזבים לרשויות. חשד נוסף הוא שציפי רפאלי השמיטה הכנסות של כ-3 מיליון שקל מעמלות שקיבלה כתוצאה מפעילותה כסוכנת של בתה, באמצעות הפקדות בחשבונות בנק בחו"ל על שם בר רפאלי או חברות בשליטתה.

באחד מההליכים האזרחיים שמנהלת בר רפאלי היא חויבה באפריל 2019 בתשלומי מס על הכנסותיה ב-2009–2010 כתושבת ישראל. לפי פסק הדין שעליו הוגש ערעור לבית המשפט העליון, עליה לשלם מס של כ-8 מיליון שקל על הכנסות של כ-16 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker