תביעה של 10 מיליון שקל נגד איש העסקים ירון רוזיאק והרב דוד איפרגן

התובע קובי זייד טוען כי גורמים שונים, ובראשם רוזיאק ובני משפחתו ואיפרגן, השתלטו על החברה שלו, דחקו אותו הצידה ורוקנו אותה מנכסיה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

קובי זייד, מבעליה של חברה למדידות ושמאות מקרקעין, טוען כי איש העסקים ירון רוזיאק השתלט על החברה שלו, בעזרת הרב דוד איפרגן, לא קיים את ההתחייבויות שלו ורוקן אותה מנכסיה העיקריים. זייד הגיש אתמול נגד השניים תביעה לבית המשפט המחוזי מרכז בסכום של כ-10 מיליון שקל.

זייד, ד"ר לקרטוגרפיה, הקים עם אחיו מוטי זייד את חברת זייד אורניב שעוסקת בין היתר במתן שירותי שמאות ומדידות לנדל"ן. לפי כתב התביעה, זייד הכיר את איפרגן ב-2013 ואיפרגן שימש לו מורה רוחני ויועץ עסקי, ואף עודד אותו לחפש משקיעים חדשים לחברה על מנת שיהפכו את הפעילות למשמעותית יותר. איפרגן, אחיו של יעקב איפרגן "הרנטגן", הוא נשיא הכבוד של עמותת “עולם חסד”, אותה ייסד לפני כ-15 שנה.

לפי התביעה, בעצתו ועידודו של איפרגן, נחתמו ב-2014 הסכמים בין זייד ובין גורמים שונים ובראשם רוזיאק (בעל השליטה בחברת ראלקו, יבואנית מוצרי שארפ) ובני משפחתו. לפי הנטען, בדיעבד התברר כי מתווה השותפות איפשר לרוזיאק לדחוק את התובע החוצה מתפקידיו בחברה ולרוקנה מנכסיה העיקריים.

נכתב בכתב התביעה כי "לאחר שקיבלו דריסת רגל משמעותית בחברת זייד אורניב, החלו רוזיאק ומקורביו להפר את התחייבויותיהם, בעיקר כלפי זייד אורניב, ובין היתר את התחייבויותיהם להזרמת כספים ו/או להעמדת ביטחונות מתאימים לצורך פעילותה השוטפת. הפרות אשר פגעו, בין היתר, במצבה התזרימי של חברת זייד אורניב, ובדרך זו גם מנעו את מימוש התחייבויותיה כלפי קובי באופן אישי".

לפי התביעה -  שהוגשה על ידי עורכי הדין זוהר לנדה, אייל נחשון ושחר רוטשילד ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה ושות' -  רוזיאק קיבל 60% ממניות חברת זייד אורניב ואת השליטה המלאה בחברה המשפחתית תוך שהוא דוחק החוצה את זייד. זאת בנוסף לנכסים נוספים שרוזיאק קיבל כמו את חברת שוהר פתרונות (שעוסקת בגביית ארנונה ודו"חות חניה לרשויות) אותה רכש מחברת זייד אורניב בעבור נזיד עדשים.

"מהלכים אלה התאפשרו ובוצעו כולם עקב מעורבותו של הרב איפרגן, אשר התיימר לשמש לקובי מורה דרך רוחני ויועץ עסקי ובהקשר זה אף דאג למינוי רעייתו - מירב איפרגן למנהלת חברת שוהר. בדיעבד התברר כי אותו מורה דרך, אשר הציג בפני קובי מצגים כאילו כוונותיו טהורות וכאילו מטרתו היחידה היא לעזור לקובי - הוא למעשה שותפו העסקי (הסמוי) של רוזיאק, המייעץ לו ולמקורביו באופן שוטף בחיי היום יום".

זייד מבקש מבית המשפט לקבוע כי הנתבעים הפרו הסכמים והתעשרו שלא כדין ויש לחייב אותם לממש את התחייבותיהם (ובהן רכישת יתרת אחזקותיו בחברת זייד אורניב) ובהתאם לשלם לו 10.5 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker