ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

לשכת עורכי הדין פירסמה היום (א') את תוצאות בחינות הלשכה של מועד החורף. לפי הנתונים שנמסרו, לבחינה ניגשו 2,492 מתמחים ומתמחות. מתוכם שיעור המעבר עומד על 48% בלבד. הציון הממוצע בבחינות היה 58.1.

1,368 נבחנים ניגשו בפעם הראשונה לבחינה, ושיעור המעבר שלהם היה 63%.

479 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השנייה, מהם עברו 22% בלבד. 645 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השלישית ויותר, ומהם עברו 36% בלבד.

האונברסיטה העברית מובילה את טבלת העוברים עם אחוז עוברים כללי של 94% ועם ציון ממוצע של 69.3. אחריה ממוקמת אוניברסיטת תל אביב עם אחוז מעבר כללי של 86 וציון ממוצע של 67. המכללה האקדמית כרמל (שהיום היא שלוחה של מכללת קרית אונו) נועלת את הטבלה עם אחוז עוברים כללי של 20% ועם ציון ממוצע של 51.4.

במועד קיץ של הבחינה בחודש יולי השנה ניגשו 2,582 נבחנים ושיעור המעבר הכללי עמד על- 54%. בחודש ינואר השנה ניגשו 2,700 נבחנים ושיעור המעבר הכללי עמד על 36%.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, בירך את המצטרפים החדשים ללשכה והוסיף: "בחודשים הקרובים נקבל את המלצות הוועדה בראשות כבוד השופט דוד חשין, לבחינת הסמכת עורכי הדין, ואין לי ספק שמסקנותיה יובילו להסדרה של תהליך זה. כך נוכל לשמור על איכות מקצוע עריכת הדין ובמקביל ליצור מסלול הכשרה מתאים וראוי למי שמבקש להצטרף למשפחת עורכי הדין בישראל. אני קורא לכל אחת ואחד מהם ליטול חלק במגוון הרחב של הפעילויות שמעמידה הלשכה לציבור עורכי הדין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker