"ריגלו אחר לקוחות": כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בכירים ברמי לוי

המעקב בוצע באמצעות תוכנה המאפשרת להפיק פלטי שיחות ואיכונים ■ לפי החשד, בוצע מעקב גם אחר עובדים ועיתונאים שפירסמו כתבות לא מחמיאות על הרשת

ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי לוי תקשורת
ביני אשכנזי

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה לבעלי תפקידים בכירים בחברת רמי לוי שיווק השקמה תקשורת כי היא שוקלת להעמידם לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות של פגיעה בפרטיות.

החשודים בביצוע העבירות הם מנהל החברה וחתנו של רמי לוי, אופיר אטיאס; אחראי אבטחה בחברה, שלמה ג'וליאן; שמואל לוי, סמנכ"ל בחברת רמי לוי שיווק השקמה ואפרים יהודאי, קב"ט ראשי ברמי לוי שיווק השקמה.

לפי הודעת הפרקליטות, ב-2011 קיבלה רמי לוי רישיון ממשרד התקשורת למתן שירותי סלולר. בהתאם לכך, התקשרה רמי לוי עם חברת פלאפון וקיבלה ממנה גישה למערכות הפעלה שונות של פלאפון, בין היתר למערכת המתעדת נתוני תקשורת ומאפשרת להפיק פלטי שיחות ואיכונים. המערכת נועדה לשימושן של חברות תקשורת לצורך מניעת הונאות ולמטרה זו בלבד.

רמי לויצילום: מוטי מילרוד

לפי החשד ב-2016-2011 בוצעו מאות בדיקות במערכת, בניגוד למטרת מאגר המידע. החשודים, איש לפי חלקו, ניצלו לרעה את המערכת כדי להתחקות, לבלוש ולחקור על עובדי החברה ואנשים שאינם עובדי החברה - ללא ידיעתם או הסכמתם ותוך פגיעה קשה בפרטיותם.

החשודים עשו זאת לצרכים שונים – אישיים ועסקיים - בהזדמנויות רבות ושונות ובאופן שנהפך לדפוס פעולה חוזר לבירור עניינים שונים שאותם ביקשה הנהלת החברה או החשודים ביקשו לברר באמצעות מאגר הנתונים שהופקד בידם.

כך למשל, ב-2013 על רקע פריצה לביתו של אטיאס וכדי לאתר חשודים בביצועה, ערך ג'וליאן, לבקשתו של אטיאס, בדיקות במערכת על מספרי הטלפון של אנשים שונים. במקרה אחר ביצע ג'וליאן בדיקה במערכת על מספרו של אדם בשל תביעה קטנה שהגיש נגד חברת רמי לוי. במקרה נוסף, ביצע ג'וליאן בדיקות במערכת על מספרי הטלפון של עיתונאים, על רקע כתבה שלילית שפירסמו על החברה.

בדיקות נוספות נעשו לעובדי חברת בת של רמי לוי על רקע חשד להקמת ועד עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker