האם אפי נוה קיבל הנחה ברכישת דירות בת"א בתמורה למסירת בוררויות?

לפי פרסום של שרון שפורר ב"המקום הכי חם בגיהנום", נוה, לשעבר ראש לשכת עורכי הדין, רכש דירות בפרויקט יוקרתי בתל אביב בהנחה משמעותית ■ במקביל, באותן שנים הועברו בוררויות במיליוני שקלים לעו"ד של הקבלן שממנו רכש נוה את הדירות

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
אפי נוה בבית משפט השלום בתל אביב, בינואר
אפי נוה בבית משפט השלום בתל אביב, בינוארצילום: ראובן קסטרו

האם יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נוה, רכש דירות במקומות אטרקטיביים בתל אביב במחירים נמוכים, ולאחר מכן מסר בוררויות בשווי מיליוני שקלים ליועצים המשפטיים של הקבלן?

לפי דיווח של שרון שפורר, עיתונאית "המקום הכי חם בגיהנום", מיום חמישי האחרון, ב-2018-2012 רכש נוה כמה דירות בפרויקט השוק הסיטוני של חברת גינדי בתל אביב. חלק מהדירות נמכרו במחירים הנחשבים נמוכים ביחס לדירות אחרות שנמכרו בפרויקט באותה תקופה.

לפי הדיווח, ב-2012 רכש נוה, ביחד עם אשתו לשעבר, שתי דירות בפרויקט של גינדי בפינת הרחובות קרליבך-החשמונאים בתל אביב, בסכום של 2.3 מיליון שקל עבור כל דירה. אחת מהדירות נמכרה ב-2016 על ידי נוה. ב-2014 רכש נוה דירה נוספת במגדל ברחוב קרליבך 1 ב-2.5 מיליון שקל.

פרויקט השוק הסיטוני
פרויקט השוק הסיטוניצילום: דודו בכר

עוד עולה מהדיווח כי ב-2018 רכש נוה שתי דירות נוספות בעלות ארבעה חדרים כל אחת, שבעבורן שילם 2.64 מיליון שקל ו-2.66 מיליון שקל.

מבדיקה שערכה שפורר ברשות המסים, עולה כי דירת 4 חדרים שנמכרה ב-2018 בקומה העשירית באותו פרויקט נרכשה במחיר כמעט כפול של 4.2 מיליון שקל.

מנתונים שנמסרו על ידי לשכת עורכי הדין לבקשתה של שפורר ו"המקום הכי חם בגיהנום" עולה כי ב-2017-2015 העבירה לשכת עורכי הדין בראשות נוה אל היועצים המשפטיים של חברת גינדי - עורכי הדין אמיר עמר ורם ז'אן - בוררויות בהיקף כולל של לפחות כ-17 מיליון שקל. לא ידוע מה גובה שכר הטרחה בבוררויות אלה, אבל הוא יכול להגיע למיליוני שקלים.

ממשרדו של רני רהב, בשם חברת גינדי ומנור גינדי, נמסר ל"המקום הכי חם בגיהנום": "כל הדירות בפרויקט נמכרו במחירי שוק. אנו לא עוסקים בזהות הקונים וזאת בשל סודיות הלקוח. אנו מבקשים להדגיש כי בתקופה מסוימת היו קבוצות רוכשים שקנו באופן מרוכז דירות כאלה ואחרות במחירים מיוחדים ללא קשר לאיש כזה או אחר".

מעמר רייטר ז׳אן שוכטוביץ נמסר: ״מדובר באסופה של דברי הבל״.

נוה לא מסר תגובה, וכך גם לא עורך דינו בעז בן צור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker