מנדלבליט הציע עוד שני שמות למ"מ פרקליט המדינה: ליאת בן-ארי ונורית ליטמן

מנדלבליט הדגיש כי הוא מעוניין למנוע מחלוקת בינו לבין השר, וחזר על עמדתו כי המינוי צריך להעשות מקרב עובדי הפרקליטות הבכירים ביותר

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נורית ליטמן וליאת בן ארי
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

היועמ”ש ד”ר אביחי מנדלבליט שיגר הערב (א’) מכתב אל שר המשפטים אמיר אוחנה - עם שתי הצעות נוספות לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה: ליאת בן-ארי ונורית ליטמן. המכתב נשלח עקב הודעתה של עו”ד אורלי בן-ארי גינזברג שהיא מוותרת על התפקיד. מנדלבליט חזר על עמדתו כי המינוי צריך להעשות מקרב עובדי הפרקליטות הבכירים ביותר.

מנדלבליט הדגיש שהוא מעוניין למנוע מחלוקת בינו לבין השר בנושא: “לאור הנסיבות שנוצרו ומתוך רצון למנוע מצב בו מינויו של ממלא מקום לתפקיד חשוב זה הופך מושא למחלוקת ולעימות - הבעתי נכונות בפניך להציע מספר מועמדים למשרה”.

מומי למברגר בכנסת, ב-2017. מנדלבליט היה רוצה שימלא את מקומו של ניצןצילום: אמיל סלמן

מנדלבליט חזר על עמדתו - שהמועמד המתאים ביותר לתפקיד בעיניו הוא עו”ד שלמה (מומי) למברגר, בנוסף חזר על שמות אחרים שאותם הציע לשר: ציון אילוז, פרקליט מחוז דרום (אזרחי), והמשנה לפרקליט המדינה בנושאים אזרחיים, עו”ד אורית קוטב.

עם זאת, מנדלבליט הציע שני שמות נוספים: הראשון הוא עו”ד נורית ליטמן, המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים - אך השם המפתיע הוא מי שהפכה להיות מטרה בעיני תומכיו של רה”מ - עו”ד ליאת בן ארי, המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית - והתובעת הראשית בתיקי נתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker