המינוי של אוחנה נכשל: עו"ד אורלי בן-ארי מוותרת על תפקיד מ"מ פרקליט המדינה

על פי פרסום בחדשות 12 אמרה בן-ארי גינזברג למקורביה: "נקלעתי שלא בטובתי למאבק בין כוחות גדולים שעלולים לפגוע פגיעה אנושה באמון הציבור במערכת. לכן אהיה המבוגרת האחראית ואוציא את עצמי מהסיפור הזה"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השר אוחנה ועו"ד בן ארי-גינזברג, השבוע
TheMarker

עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, המשנה לפרקליטת מחוז מרכז הפלילית, מוותרת על המינוי למ"מ פרקליטת המדינה - כך פורסם הערב בחדשות 12. על פי הפרסום אמרה בן-ארי למקורביה: "נקלעתי שלא בטובתי למאבק בין כוחות גדולים שעלולים לפגוע פגיעה אנושה באמון הציבור במערכת. לכן אהיה המבוגרת האחראית ואוציא את עצמי מהסיפור הזה". מדובר במינוי השני של שר המשפטים אמיר אוחנה שלא יוצא לפועל, לאחר שבג"ץ עצר גם את מינוי מועמדו לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים, אופיר כהן.

בהודעה רשמית מטעמה של בן-ארי גינזברג נמסר: "אחרי כשלושה עשורים של עבודה מקצועית ומסורה בפרקליטות, אשר יקרה לי כל כך ובה אני מאמינה, מתנהל "מחול שדים"  במערכת המשפט, שבעל כורחי אני חלק ממנו. נבחרתי על ידי שר המשפטים לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה ואני סמוכה ובטוחה ביכולתי ובכישוריי למלא תפקיד זה בהצלחה. 

"הניסיון להפוך את הבחירה בי לעניין פוליטי ולהציגו כחלק ממהלך שנועד לפגוע בשלטון החוק, או בעצמאות שיקול הדעת של הפרקליטות – הוא מצער וסותר את התנהלותי וערכיי מאז או מתמיד", המשיכה בן-ארי גינזברג. "האווירה שנוצרה מאיימת לפגוע באמון הציבור בפרקליטות ולשחוק אותו עוד יותר. אינני מוכנה שעל גבי תיגרם למערכת המשפט פגיעה נוספת, כל עוד  בכוחי למנעה".

בן-ארי גינזברג סיימה את מכתבה: "למרות הזכות הכרוכה בחובה להוביל את הפרקליטות בתקופה רגישה זו, אני רואה לנכון להעדיף את טובת הציבור והאינטרס הציבורי, על פני שאיפותיי האישיות. אי לכך, אני חוזרת בי מהסכמתי לעמוד בראש הפרקליטות, היקרה לי כל כך. אמשיך, כפי שפעלתי עד כה, לתרום למערכת ככל יכולתי בכל תפקיד שיוטל עליי. אני מודה לשר המשפטים על האמון שנתן בי, מודה לכל הפרקליטים ולגורמים רבים גם מחוצה לה, שקיוו כי אנווט את הספינה, אך בעת הזו – המערכת ואמון הציבור חשובים לי יותר".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (ו') לבג"ץ שהצו הארעי שהוציא בית המשפט נגד מינויה של בן-ארי גינזברג, מוצדק.

הודעה זו נשלחה לכלי התקשורת דקות ספורות לאחר הודעתו של שר המשפטים אמיר אוחנה, לפיה "הצו שהוציא בג"ץ שגוי ומינויה של בן-ארי גינזברג הינו בגדר מעשה עשוי".

בתחילת השבוע הודיע השר על מינויה של בן-ארי גינזברג לממלאת המקום לפרקליט המדינה. מנדלבליט התנגד למינוי מכיוון שלפי דעתו אינה עומדת בדרישות ההכרחיות לתפקיד פרקליט המדינה.

בג"ץ הוציא השבוע צו ארעי אשר מקפיא את מינויה של בן ארי גינזברג בעקבות עתירתה של התנועה לאיכות השלטון וזאת דקות ספורות לפני טקס הפרידה מפרקליט המדינה היוצא שי ניצן, וכניסתה לתפקיד של בן-ארי גינזברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker