64 מיליון שקל בשווייץ ולוקסמבורג - ו-13 מיליון שקל בג'רזי: שני ישראלים חשודים בהעלמת הכנסות

רשות המסים קיבלה מידע על החשבונות בעקבות יישום תקן ה-CRS, שממסד חילופי מידע פיננסי בין כ-100 מדינות ■ השניים שוחררו בתנאים מגבילים

אפרת נוימן
לוקסמבורג, ב-2009
לוקמסבורגצילום: בלומברג

רשות המסים ממשיכה לקבל מידע על חשבונות של ישראלים בחו"ל, ובעקבות זאת נפתחות חקירות. השבוע נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים שני ישראלים שלא דיווחו על חשבונות בחו"ל. השניים נעצרו בעקבות הופעת שמם ברשימת בעלי חשבונות בנק בחו"ל, שהתקבלה על פי הסכמים וחילופי מידע בין מדינות ורשויות מס, בהתאם לנוהל CRS.

יורי גכט, תושב תל אביב, חשוד כי לא דיווח ב-2019-2004 על חשבונות בנק בלוקסמבורג ובשווייץ, בהיקף של 64 מיליון שקל שהניבו לו רווחים לא מדווחים של 8 מיליון שקל. הוא שוחרר היום (ד') בערבויות.

בנוסף, התקבל מידע על אריה לוי, גמלאי תושב חיפה, החשוד שלא דיווח על חמישה חשבונות בנק שונים באי ג'רזי, בהיקף של 12.8 מיליון שקל. לפי החשד, בין השנים 2017 ועד היום הוא לא דיווח על החשבונות וההכנסות שנבעו לו מריבית. הוא שוחרר אתמול בערבות.

בהתאם לחוק, תושב ישראל רשאי לנהל חשבון בנק בחו"ל אך עליו לדווח לרשות המסים על ההכנסות שהופקו בו (כמו ריבית, דיווידנד, רווחי הון). ביולי נכנסו לתוקף תקנות המאפשרות חילופי המידע האוטומטיים למטרות אכיפת מס ונגד הסתרה של נכסים בחו"ל.

מדובר בתקן שפותח על ידי OECD וממסד את הנוהל לחילופי המידע, שבו שותפות יותר מ-100 מדינות ובהן ישראל. התקנות משפיעות על מי שהם תושבים במדינות זרות, על פי דיני המס שלהן ומחזיקים גם חשבונות בישראל; וגם על תושבי ישראל המחזיקים חשבונות בחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker