חשד: המשטרה האזינה לאפי נוה בהתייעצות עם עורך דינו בחקירתו במשטרה

סנגוריו של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר טוענים שנתקלו במזכר חקירה שמצביע על כך שהמשטרה האזינה, לכאורה לשיחה של נוה עם אחד מעורכי דינו ■ בפרקליטות ובמשטרה מכחישים

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפי נוה
אפי נוהצילום: ראובן קסטרו
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

האם המשטרה האזינה ליו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה? ממכתב ששלחו אתמול (א') סנגוריו של נוה, עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור וגיא רווה, אל פרקליטות מחוז מרכז עולה כי הסנגורים מצאו בחומרי החקירה מזכר מ-21 בינואר 2019 ממנו עולה החשד כי המשטרה הפרה את זכויותיו של נוה והאזינה לשיחותיו עם סנגורו.

במזכר החקירה, שכתב הפקד אבישי שטאובר, נכתב: "היום סביב השעה 12:50 רפ"ק אודליה שטרנברג יחד עם החשוד אפי נוה, ירדו לחניית להב קומה מינוס 1 כדי, לבקשת אפי, לשוחח עם עורך דינו, בפרטיות וביחידות.

"עת דיבר אפי עם עורך דינו, ביקשה ממני רפ"ק אודליה שטרנברג להפעיל מכשיר הקלטה שהיה עמי. הפעלתי בצד את המכשיר מסוג Sony שחור בשעה 13:00.

"בשעה 13:20 סיימתי את ההקלטה בצד, כשהייתי לבדי".

מזכר החקירה
מזכר החקירה

בסיום המכתב ביקשו סניגוריו של נוה לקבל לידיהם את ההקלטה.

בתוך כך, אתמול הודיעה עו"ד סיוון פיכמן, העוזרת של פרקליט המדינה היוצא שי ניצן, לעו"ד חיים שטנגר כי פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה לא יעשו שימוש בסמכות הנתונה להם על פי חוק לשכת עורכי הדין ולא יגישו קובלנה משמעתית נגד נוה בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו. במכתב שנשלח כחלק מתגובת הפרקליטות לעתירה שהגיש שטנגר בנושא נכתב: "מבירור שנעשה מול ועדת האתיקה של מחוז ירושלים בלשכת עו"ד, אשר העניין הועבר לטיפולה, עולה כי זו בחנה את הנושא והחליטה לאור נשוא התלונות כי ראוי לתת לנידון לנהל משפט פלילי ללא התערבות גורם שלישי".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "המזכר שנוסח באופן לא ברור תיעד את עצם הפעלת מכשיר ההקלטה וזאת לשם שיחה מאוחרת בין נווה לחוקרים. שיחתו של נווה עם עורך דינו לא הוקלטה אלא השיחה בין נווה לחוקרים. הדברים עולים באופן ברור מתמליל שיחה זו שהועבר להגנה".

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל פועלת על פי חוק וכך גם היה במקרה זה. למען הסר ספק נבהיר, לא היו דברים מעולם. שיחתו הטלפונית של נווה עם עורך דינו לא הוקלטה בשום שלב על ידי החוקרים, וכל ניסיון לרמז אחרת הרי הוא שגוי וחוטא לאמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker