אחרי שקידם מיסוי רבנים, משה אשר מייצג את ה"רנטגן" נגד רשות המסים

אשר, שפרש מתפקיד מנהל רשות המסים במארס 2018 וסיים תקופת צינון, הצטרף לעו"ד זיו שרון בייצוג הרב יעקב איפרגן בערעור מס שהגיש לבית המשפט

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיקון לילה של הרב יעקב איפרגן (רנטגן)
תיקון לילה של הרב יעקב איפרגן (רנטגן)צילום: אליהו הרשקוביץ

מנהל רשות המסים לשעבר, משה אשר, הצטרף לעורך דין זיו שרון לייצוג של הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן") בהליך של ערעור מס שמתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הרשות החלה להסדיר את נושא מיסוי חצרות הרבנים בתקופת כהונתו של אשר. הוא נמצא כעת בצד השני של המתרס, שבו היה עסוק במשך חמש שנים. כעת הוא שותף לניהול הליך ויש אפשרות שינהל משא ומתן מול אנשי הרשות, שהיו כפופים לו. 

מבקר המדינה, יוסף שפירא, מתח בסוף 2014 ביקורת חריפה נגד רשות המסים על אודות ההון המתגלגל בחצרות הרבנים. בעקבות זאת הרשות החלה להסדיר את הנושא ועמדת רשות המסים בעניין פורסמה לראשונה ב-2016, בחוזר מקצועי.

משה אשר
משה אשרצילום: אוליבייה פיטוסי

בפסק דין תקדימי שניתן בפברואר 2018 שינה נוהג קיים של עשרות שנים, ובו קבע השופט מגן אלטוביה מבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הרב יקותיאל אבוחצירא, נכדו של הבבא סאלי, וילדיו, ישלמו מס על הכנסות של כ-8 מיליון שקל - לאחר שערעור המס שלהם נדחה. הוא קבע כי כל תקבול שמתקבל לרווחת הרב ובני משפחתו יהיה חייב במס פירותי (כלומר, לפי המס השולי), לעומת מתנות מחתונות משפחתיות או כספי תמיכה שלגביהם הרב היה רק צינור של העברת תרומה עבור אחרים.

אשר כיהן כמנהל רשות המסים בין השנים 2018-2013. הוא פרש אחרי חמש שנים, במארס 2018, והיה במשך שנה בתקופת צינון. בראיון ל-TheMarker לקראת פרישתו הוא אמר בנוגע לתוכניות שלו להמשך כי עדיין אינו יודע מה יעשה: "יש צינון של שנה. אני מניח שאעסוק לא רק בתחום המסים אלא גם בתחומים עסקיים נוספים. אני עוד לא ממוקד במשהו מסוים".

מעורך דין זיו שרון נמסר: "אשר ואני שיתפנו פעולה במשך שנים ארוכות משני צדי המתרס - הוא כמנהל רשות המסים ואני כיו"ר ועדת המסים של לשכת עורכי הדין, ואנחנו שמחים על ההזדמנות לעבוד יחד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker