בג"ץ דחה את עתירת התנועה לאיכות השלטון נגד נתניהו

בג”ץ דחה את העתירה שקראה לראש הממשלה להתפטר: "נוכח עריכתן של בחירות חדשות במועד קרוב, שתוצאתן אינה ידועה, מתייתר הצורך כי בית המשפט יכריע"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו
נתניהוצילום: Oded Balilty/אי־פי

בג"ץ דחה היום (ה’) את עתירת התנועה לאיכות השלטון, שביקשה מבית המשפט להורות לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו עקב הגשת כתבי האישום נגדו.

השופט יוסף אלרון כתב בפסק הדין הקצר, תשעה עמודים אורכו, כי העתירה נדחית בשל אי מיצוי הליכים מטעמם של העותרים, וכן כי מדובר בסוגיות "שאינן מצריכות הכרעה שיפוטית לעת הזו".

אלרון התייחס לעובדה כי העותרים פנו אל ראש הממשלה על מנת לקבל את עמדתו בשאלה האם עליו להתפטר מתפקידו עקב כתבי האישום - אך לדבריו מדובר בפנייה "מן השפה ולחוץ". זאת, משום שהעותרים לא חיכו זמן סביר כדי לבחון את טענותיהם, ולא איפשרו לראש הממשלה להשיב כנדרש.

אלרון ציין כי העתירה מעלה שאלה משפטית שאינה זקוקה להכרעה כעת: "כידוע, אמש אושרה בקריאה שנייה ושלישית בכנסת הצעת החוק להתפזרות הכנסת העשרים ושתיים והקדמת הבחירות, ובעקבות זאת הודע לציבור על עריכת בחירות חדשות לכנסת העשרים ושלוש בעוד כחודשיים ומחצה. בנסיבות אלה, לנוכח עריכתן של בחירות חדשות במועד קרוב, שתוצאתן אינה ידועה, מתייתר הצורך כי בית המשפט יכריע כעת בסוגיות שמעוררות העתירות דנן".

אלרון אף השית סכום של 3,000 שקל על העותרים, דבר שאינו מקובל בדרך כלל בעתירות מטעמן של עמותות או עותרים ציבוריים.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "ראש הממשלה נתניהו הודיע שיתפטר מתפקידיו כשר - בשל עתירת התנועה לאיכות השלטון. קיבלנו את החלטת בית המשפט, ואולם לאור העובדה שעתירה זו השיגה חלקית את מטרתה, נבקש לקיים עיון נוסף בפסק הדין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker