"שר המשפטים אוחנה חתם על בקשת החנינה של נוחי דנקנר"

כך פורסם הערב בחדשות 13. הבקשה מונחת כעת בפני נשיא המדינה ראובן ריבלין. השבוע פורסם כי דנקנר, המרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת מניות, הועבר מכלא מעשיהו לכלא ניצן ברמלה

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוחי דנקנר נכנס לכלא
נוחי דנקנר נכנס לכלאצילום: עופר וקנין

שר המשפטים אמיר אוחנה חתם על בקשה החנינה שהגיש איש העסקים לשעבר נוחי דנקנר - כך דווח הערב בחדשות 13. כעת מונחת הבקשה בפני נשיא המדינה ראובן ריבלין, שצפוי להכריע אם לחון את דנקנר או לדחות את הבקשה.

השבוע דווח בחדשות 12 כי דנקנר, המרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת מניות, הועבר מכלא מעשיהו לכלא ניצן ברמלה. על פי הפרסום, במשטרה ביקשו לעכב את בקשת החנינה שהגיש דנקנר. בסביבתו של דנקנר טוענים שהועבר לכלא אחר "לשם שמירה על בטחונו".

דנקנר החל לרצות את עונשו באוקטובר 2018, לאחר שהורשע בעבירות תרמית בניירות ערך בבית המשפט הכלכלי בתל אביב ביולי 2016. על דנקנר נגזרו שנתיים מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי וקנס של 800 אלף שקל. בית המשפט העליון החמיר את עונשו של דנקנר וגזר עליו שלוש שנות מאסר.

בפברואר 2019 הגיש דנקנר בקשת חנינה לנשיא המדינה ריבלין ולשרת המשפטים דאז, איילת שקד. בבקשה הוא תיאר תרומתו למדינה לאורך השנים ופירט עד כמה מצבו הבריאותי מידרדר. הוא גם סיפר על מצבם של הוריו: "עולמי חרב עליי", כתב הטייקון לשעבר, שביקש מהנשיא לפעול על-פי מידת הרחמים.

במרכז הפרשה שבה הורשע דנקנר עמדו שלושה ימים בפברואר 2012, שבהם על פי הנטען, פעל דנקנר בניגוד לחוק כדי להגדיל את היקפי המסחר במניות אי.די.בי, ולהעלות את שוויין לקראת הנפקת מניות החברה בבורסה. ההנפקה זכתה לכינוי "הנפקת החברים", מפני שרבים מהמשתתפים בה נחשבו לחברים של דנקנר, או לפחות חברים במועדון האלפיון העליון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker