"נוחי דנקנר הועבר לכלא אחר. המשטרה: לעכב את הדיונים על חנינה"

כך פירסם הערב משה נוסבאם בחדשות 12. דנקנר החל לרצות את עונשו באוקטובר 2018, לאחר שנגזרו עליו שלוש שנות מאסר בגין עבירות תרמית בניירות ערך

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוחי דנקנר ה"מאפשרים" (Enablers) כבר מוכרים לציבור הרחב
נוחי דנקנרצילום: אביגיל עוזי

איש העסקים נוחי דנקנר, המרצה עונש מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת מניות, הועבר מכלא מעשיהו לכלא ניצן ברמלה - כך פירסם הערב (ד') משה נוסבאם בחדשות 12. על פי הפרסום, במשטרה ביקשו לעכב את בקשת החנינה שהגיש דנקנר. בסביבתו של דנקנר טוענים שהועבר לכלא אחר "לשם שמירה על בטחונו".

דנקנר החל לרצות את עונשו באוקטובר 2018, לאחר שהורשע בעבירות תרמית בניירות ערך בבית המשפט הכלכלי בתל אביב ביולי 2016. על דנקנר נגזרו שנתיים מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי וקנס של 800 אלף שקל. בית המשפט העליון החמיר את עונשו של דנקנר וגזר עליו שלוש שנות מאסר.

בפברואר 2019 הגיש דנקנר בקשת חנינה לנשיא המדינה ראובן ריבלין ולשרת המשפטים דאז, איילת שקד. בבקשה הוא תיאר תרומתו למדינה לאורך השנים ופירט עד כמה מצבו הבריאותי מידרדר. הוא גם סיפר על מצבם של הוריו: "עולמי חרב עליי", כתב הטייקון לשעבר, שביקש מהנשיא לפעול על-פי מידת הרחמים.

במרכז הפרשה שבה הורשע דנקנר עמדו שלושה ימים בפברואר 2012, שבהם על פי הנטען, פעל דנקנר בניגוד לחוק כדי להגדיל את היקפי המסחר במניות אי.די.בי, ולהעלות את שוויין לקראת הנפקת מניות החברה בבורסה. ההנפקה זכתה לכינוי "הנפקת החברים", מפני שרבים מהמשתתפים בה נחשבו לחברים של דנקנר, או לפחות חברים במועדון האלפיון העליון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker