רשות התחרות: שוקלים להגיש כתבי אישום נגד בכירים באמישראגז ופזגז

כתב אישום, בכפוף לשימוע, בגין הסדר לחלוקת שוק בתחום אספקת גפ"מ ללקוחות ביתיים בבאר שבע ■ בין היתר יזומנו לשימוע מנכ"ל אמישראגז, סמנכ"ל השיווק בחברה ועובד נוסף

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלוני גז
בלוני גז (אילוסטרציה)צילום: מוטי קמחי

רשות התחרות הודיעה לחברת אמישראגז ונושאי משרה בכירים בה ולמנהל רכישה ושימור לקוחות חברת פזגז כי היא שוקלת להגיש נגדם כתב אישום, בכפוף לשימוע, בגין הסדר לחלוקת שוק בתחום אספקת גפ"מ ללקוחות ביתיים בבאר שבע.

בהמשך לשימועים שנערכו בחודשים אפריל ומאי 2019, החליטה רשות התחרות לזמן לשימוע נוסף לפני הגשת כתב אישום את חברת אמישראגז, מנכ"ל אמישראגז, סמנכ"ל השיווק בחברה ועובד נוסף, וכן את מנהל רכישה ושימור לקוחות בחברת פזגז. 

כתב החשדות המעודכן מייחס לחשודים הסדר כובל לפיו אמישראגז לא תתחרה על לקוחות ביתיים של פזגז הצורכים גז באמצעות מערכת גז מרכזית, ועובד פזגז לא יפעל לשכנע לקוחות ביתיים של אמישראגז לעבור לצרוך גפ"מ מחברת פזגז.  

ההסדר בא על רקע היעדר מעבר למעשה של לקוחות ביתיים בין החברות המרכזיות בבאר שבע והתגבש נוכח פעילות תחרותית מוגברת בה נקטה חברת כלבוגז, אשר הציעה מחירים נמוכים ללקוחות ביתיים בבאר שבע בתקופה הרלוונטית לכתב החשדות.  

ההחלטה האם להגיש נגד החשודים כתבי-אישום תתקבל בתום הליך השימוע.

מחברת אמישראגז נמסר בתגובה: "אמישראגז קיבלה את הודעת רשות התחרות ותלמד אותה. החברה דוחה מכל וכל את הטענות נגדה, ממשיכה להיות בטוחה שלא נפל דופי בפעולותיה ומשוכנעת שגם הרשות לתחרות תשתכנע בצדקת טענותיה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker