ניר חפץ תובע את שר המשפטים אמיר אוחנה ויעקב ברדוגו במיליון שקל

עורכי דינו של חפץ הגישו תביעת לשון הרע נגד השניים בו טענו כי הפרו צו איסור פרסום ודרשו פיצוי של חצי מיליון שקל מכל אחד ■ לטענת חפץ "השר פעל בכוונת זדון תוך מינוף ציני של מעמדו כשר המשפטים" ■ אוחנה: "לא חוזר בי; צו איסור הפרסום לא הובא לידיעתי"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חפץ
ביני אשכנזי
ביני אשכנזי

ניר חפץ הגיש הערב (ה') תביעת לשון הרע בבית משפט השלום בתל אביב נגד שר המשפטים אמיר אוחנה (הליכוד) ונגד הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל יעקב ברדוגו. חפץ תובע חצי מיליון שקל מכל אחד מהשניים.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עו"ד אילן סופר נטען כי השר אוחנה הפר את צו איסור הפרסום שנגע לחקירתו של חפץ במשטרה. כזכור, חפץ, ששימש כיועץ התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, חתם על הסכם עד מדינה בתיק 4000. לפי הנטען, השר אוחנה התייצב על דוכן הנואמים בכנסת כשבידיו דפים כתובים של נאום שהוכן מראש והקריא את הדברים הבאים בנוגע לחקירתו של חפץ:

"מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירותיו של ראש הממשלה ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות פולשניות על טיב הקשר בינה לבין ובין העד (חפץ, ב"א) לאחר שסוחטים ממנה כמו לימון את כל המידע, ואני מזכיר היא איננה חשודה בדבר, הם מפגישים במקרה ביניהם במסדרון ואומרים לו: 'ניר אנחנו יודעים הכל. אנחנו נטיל על המשפחה שלך פצצה'".

חפץ טוען כי דבריו של אוחנה מהווים, בין היתר, פרסום זדוני המהווה לשון הרע. "במסגרת מאמציו לכרסם באמינות עדותו של חפץ, פעל השר בכוונת זדון תוך מינוף ציני של מעמדו כשר המשפטים", נכתב בכתב התביעה.

לפי הנטען בכתב התביעה, הפרשן הפוליטי של גל"צ יעקב ברדוגו נכנס לקבוצת וואטסאפ בשם "אחדות בליכוד" והעלה צילום חלקי מתוך מסמך שהגישו סנגוריו של ראש הממשלה ליועץ המשפטי לממשלה וזאת במסגרת הליכי השימוע שנערכו לראש הממשלה בקשר לתיק 4000 בזמן שצו איסור הפרסום היה בתוקף. 

עורכי הדין אילן סופר ואביב רון, באי כוחו של ניר חפץ, מסרו: "שר המשפטים ניצל באופן פסול, בזוי וזדוני את בימת הכנסת כדי לפגוע בניר חפץ ובמשפחתו ולנסות להדיח אותו מעדות האמת שמסר לרשויות האכיפה. אם מר אוחנה בונה על כך שמסך החסינות יציל אותו ממעשיו החמורים, כפי שתכנן כשהקריא את הנאום הפוגעני מן הכתב, טעות בידיו".

שר המשפטים אוחנה מסר בתגובה: "לא חוזר בי מאף מילה. את השמועות על פעולת החקירה הנוראית שבוצעה כלפי ניר חפץ, שמעתי כבר במשך שבועות רבים. המשמעות: סחיטה באיומים (להרוס את התא המשפחתי של העד) והדחת עד – כל זאת על ידי אנשי רשויות אכיפת החוק. היה כאמור מדובר בשמועות שלא הייתה ברורה מידת מהימנותם.

"מה שאמרתי על הדוכן, היה הכרחי לדיון הפרלמנטרי בנושא. זו הייתה ליבת הדיון. אי אפשר למיטב שיפוטי לקיים דיון על הביקורת נגד רשויות האכיפה – בלי לפרט על מה הביקורת. בנוסף, צו איסור הפרסום כלל לא הובא לידיעתי. אני מניח שהובא לידיעתם של כלי התקשורת, אליהן הוא מופנה.

"יום לפני הדיון, ב-5 בנובמבר 2019 פרסם באתר החדשות News1 העיתונאי יואב יצחק את פרטי המקרה, בפירוט נרחב, הרבה מעבר למה שפירטתי במליאה. לא אמרתי איפוא שום דבר על דוכן הכנסת שלא פורסם כבר קודם לכן לא רק בכלי התקשורת, אלא גם בכל אמצעי התקשורת המודרניים והעדכניים (פייסבוק, טוויטר, ווטסאפ), שפרסמו גם שמות, תמונות ופרטים הרבה יותר אינטימיים ומפורטים 

"בנוסף, אי אפשר להפר צו איסור פרסום שלא הובא לידיעתך (אפילו קיומו של צו איסור הפרסום נאסר לפרסום, כך שניתן לשאול האם כל מי שקרא נגדי כי הפרתי צו איסור פרסום, לא הפר את צו איסור הפרסום בעצמו)".

יעקב ברדוגו לא הגיב לפניית TheMarker. לאחר הפרסום על השיתוף לכאורה בקבוצת הוואטסאפ של הליכוד אמר ברדוגו: "לא הפצתי בקבוצה של אנשי ליכוד את המסך. אני לא שלחתי את ההודעה. מדובר בזיוף. זו המצאה גמורה. ומשום כך כל פרסום שיטען את הדברים - יהווה הוצאת דיבה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker