עורך וואלה לשעבר תובע את יאיר נתניהו בחצי מיליון שקל: "הפיץ קונספירציות בדויות"

בנו של ראש הממשלה שיתף ברשת הפייסבוק פוסטים פוגעניים נגד עורך הווידיאו באתר וואלה, אבי אלקלעי ■ אלקלעי: לא למדתי במסלול של קרן וקסנר ולא הייתי חלק משום יוזמה או תכנון נגד ראש הממשלה ■ יאיר נתניהו: לא קראתי את הפוסט. רק שיתפתי

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יאיר נתניהו
לא קראתי, רק שיתפתי. יאיר נתניהוצילום: תומר אפלבאום

עורך הווידיאו באתר וואלה, אבי אלקלעי, ששימש בפועל עורך האתר במשך תקופה, הגיש תביעת דיבה על סך חצי מיליון שקל נגד בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בטענה לקידום פוסטים פוגעניים בו ברשת פייסבוק. התביעה הוגשה גם נגד משתמש נוסף, אבשלום זלינגר, שכתב את הציוצים.

בפרסומים השונים של זלינגר נטען כי אלקלעי הוא "שתול" מטעם קרן וקסנר והוא חבר לקונספירציה נגד ראש הממשלה, וכי יש לחקור ולעצור אותו. עוד נטען בפוסטים כי אלקלעי "פיברק" התכתבויות עם מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. 

עו"ד יוסי כהן
"מקווה שמרשך נרגע". עו"ד יוסי כהןצילום: POOL/רויטרס

בפועל אלקלעי כלל לא היה במסלול הלימודים של קרן וקסנר ולטענתו לא היה חבר לשום יוזמה או תכנון נגד ראש הממשלה. לפי התביעה נשלחו מכתבי התראה לנתבעים לפני כחודש אך אלה לא הסירו את הפוסטים. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד רון לוינטל.

"מדובר בלשון הרע ודיבה, בטענות חמורות ביותר", נכתב בתביעה. "הנתבעים הפיצו קונספירציות בדויות, האשמות סקר, הבל הבלים, לא מגובה בדבר, לא נכון ומזיק לשמו הטוב".

התביעה נגד יאיר נתניהו עוסקת בשיתוף של התכנים של זינלגר. בתגובה למכתב ההתראה השיב עו"ד יוסי כהן, המייצג את נתניהו כי "אני מקווה שמרשך נרגע... לטענת מרשי הוא לא כתב מאומה אלא רק שיתף פוסט שאפילו לא קרא".

זלינגר כתב בתגובה כי "חלה שגגה ואירוע מצער שבו קיימים שני אנשים בשם אבי אלקלעי ושניהם בענף הטלוויזיה". לפי זלינגר הוא הסיר את הפרסומים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker