עמית בכר, התובע בתיק נוחי דנקנר, מצטרף למשרד עורכי הדין ש. הורוביץ

בכר פרש בתחילת השנה מפרקליטות מיסוי וכלכלה, שם כהן במשך 12 שנה כפרקליט בכיר במחלקת ניירות ערך ■ "אמשיך לפעול למען דמותה ועצמאותה של מערכת המשפט, לנוכח מתקפות חסרות תקדים נגד ראשי מערכת אכיפת החוק"

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עמית בכר
עמית בכרצילום: סיון פרג'

יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, עו"ד עמית בכר, מצטרף למשרד עורכי הדין ש. הורוביץ ושות', למחלקת הצווארון הלבן במשרד.

בכר פרש בתחילת השנה מפרקליטות מיסוי וכלכלה, שם כהן במשך 12 שנה כפרקליט בכיר במחלקת ניירות ערך. לאחר פרישתו מהפרקליטות הוא בישר על כוונתו להצטרף לפוליטיקה ולרוץ לכנסת, מתוך כוונה למצב עצמו כמי שנלחם על עצמאות מערכת המשפט.

נוחי דנקנר בבית המשפט מול צוות הפרקליטות - עמית בכר (מימין), חנה קורין ומאור ברדיצ'בסקי
נוחי דנקנר בבית המשפט מול צוות הפרקליטות - עמית בכר (מימין), חנה קורין ומאור ברדיצ'בסקיצילום: עופר וקנין

בכר התמחה בטיפול בתיקים פליליים ומינהליים בשוק ההון ובתיקי צווארון לבן. בכר גם שימש תובע בתיק נוחי דנקנר, בפרשת הרצת האג"ח בבית ההשקעות "פסגות" ובתיק הרצת האג"ח בחברת מליסרון. בבחירות שנערכו השנה למוסדות לשכת עורכי הדין, נבחר בכר לתפקיד יו"ר מחוז תל אביב.

עו"ד טל בנד, שותף בכיר במשרד ש. הורוביץ ושות' וחבר בהנהלה מסר: "אני מאמין שכישוריו של עמית, וניסיונו במסגרת המערכת הציבורית בתחום הצווארון הלבן יוסיפו נדבך חשוב לחיזוק היכולות של המשרד בתחום זה. אני מברך את עמית על בחירתו בנו כבית לפעילותו המקצועית במגזר המשפטי הפרטי. אני סמוך ובטוח שפנינה ועמית ישכילו להוביל את המחלקה ולהצעידה מחיל אל חיל, וכולנו מאחלים לשניהם הצלחה מרובה".

בכר מסר בתגובה: "אני חוזר למגזר הפרטי לאחר שנים רבות, ומשוכנע שהמשרד ייתן לי את קורת הגג האיכותית הנדרשת לתת שירות מיטיבי ללקוחותיי. במקביל, אמשיך לפעול בפעילות הציבורית החשובה שבה התחלתי, ועיקרה מאבק על דמותה ועצמאותה של מערכת המשפט בישראל. מאבק שלצערי בימים אלה מקבל משנה חשיבות לנוכח מתקפות חסרות תקדים ולא מתקבלות על הדעת נגד ראשי מערכת אכיפת החוק.

"מובן מאליו שכסנגור יהיו לי מחלוקות מקצועיות עם חבריי לפרקליטות, אבל כמו רבים מחבריי בשוק הפרטי, אין לי שום פקפוק ביושרם של ראשי המערכת ובזכותם לפעול על פי צו מצפונם ובהתאם לשיקול הדעת המקצועי, כבאי כוחה של מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker