פרשת קדימהסטם: בני זוג נחקרו בחשד לתרמית בניירות ערך והפצת מידע שקרי

רשות ניירות ערך חקרה באזהרה את השניים בחשד שביצעו עסקות מתואמות כדי להשפיע על שער המניות ■ בפרשה נחקרו בעבר גם פעיל שוק ההון מנחם ויינברג ומנכ"ל קדימהסטם, יוסי בן יוסף

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי קדימהסטם
משרדי קדימהסטם (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב

רשות ניירות ערך חקרה באזהרה בני זוג ממרכז הארץ בחשד לתרמית בניירות ערך ושימוש במידע פנים, במסגרת חקירה שעוסקת בחברה הציבורית קדימהסטם. בני הזוג, ששמם אסור לפי שעה לפרסום, הם בעלי חברה העוסקת בתחום קשרי המשקיעים שנתנה שירותים לקדימהסטם.

לפי החשד, בני הזוג ביצעו עסקות מתואמות כדי להשפיע על שער המניות בכמה אירועים בין 2017 לבין 2019. בן הזוג חשוד שהפיץ מידע שקרי לקבוצת משקיעים בוואטסאפ, כדי להשפיע לחיוב על שער המניה. בשל כך הוא נחשד גם במתן ייעוץ בני"ע ללא רישיון. לשני החשודים מיוחסים גם מעשים של שימוש במידע פנים לצורך הפקת רווחים.

בני הזוג נחקרו אתמול והובאו לבית משפט השלום בתל-אביב לצורך שחרורם בערבות. החשודים לא יוצגו על ידי עורך דין, מאחר שביקשו להיות מיוצגים על ידי סנגור ציבורי, דבר שלא התאפשר על רקע יתרות של מיליוני שקלים שנמצאו בחשבונות הבנק שלהם.

חברת קדימהסטם עומדת במרכז חקירת השימוש המאורגן במידע פנים סביב פעיל שוק ההון מנחם ויינברג. ויינברג, שנעצר בפברואר, חשוד שקיים קשרים ישירים עם בכירים בכמה חברות ציבוריות, שקדימהסטם היא אחת מהן (החברות הנוספות הן סאמיט, ואליום מדיקל וכלל ביוטכנולוגיה). על פי החשד, ויינברג עשה שימוש במידע פנים שהגיע לאוזניו בעקבות הקשרים עם בכירי החברות לשם הפקת רווחים, לעתים תוך שהוא מוסר את המידע לאחרים שעשו בו שימוש. בפרשה נחקר גם מנכ"ל קדימהסטם, יוסי בן יוסף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker