הבנקים עצרו את האשראי: רשת האופנה קמדן אנד שוז מבקשת הקפאת הליכים

הרשת שהוקמה לפני כעשור, מפעילה 11 סניפים וצברה חובות של 12 מיליון שקל - מבקשת למנות נאמן שיבדוק אפשרות להכנסת משקיע או רוכש ■ "חגי הקניות שבפתח צפויים להכניס לחברה סכומים משמעותיים"

אפרת נוימן
תיקים של קמדן אנד שוז
צילום: אושרי תורתי

רשת האופנה קמדן אנד שוז הגישה הבוקר (רביעי) בקשה להקפאת הליכים לאחר שצברה חובות של 12 מיליון שקל והבנקים וחברות האשראי הפסיקו להעמיד לה מסגרת אשראי. בבקשה נכתב כי צפוי שבימים הקרובים השיקים שניתנו לספקים לא יכובדו על ידי הבנקים. 

הרשת, שמונה 11 סניפים, מעסיקה כ-100 עובדים ויש לה מחזור מכירות שנתי של כ-40 מיליון שקל - מציינת כי היא ממשיכה לפעול כרגיל, שכר אוקטובר שולם לעובדים ואין הליכים משפטיים נגד החברה כתוצאה מחדלות פירעון. "במקביל לצמצום במקורות המימון, התהפוכות שחלו בענף האופנה פגעו אף הם בחברה, המעבר לרכישות מקוונות באינטרנט, מדיניות שמים פתוחים, נסיעות לחו"ל המוקדשות לקניית בגדים, תחרות גוברת ועוד".

הרשת מציעה למינוי נאמן את עו"ד שחר שם טוב ממשרד גיל הירשמן, שלפי הבקשה טיפל בתיקים של רשתות זברה, מתאים לי ויפו תל אביב שנקלעו לקשיים, נמכרו והן פעילות כיום. המטרה של הבקשה היא לאפשר לנאמן להפעיל את הרשת לשם מניעה של קריסתה, לוותר על חנויות שאינן רווחיות, לצמצם בהוצאות ולבדוק אפשרויות להכניס משקיע או רוכש חיצוני.

קמדן אנד שוז הוקמה לפני כעשור על ידי אלון ומיטל שני. החנות הראשונה היתה בכיכר מילאנו בתל אביב והיא מפעילה אתר אינטרנט אותו היא מגדירה "בעל נפח פעילות משמעותי". 

לפי הבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה באמצעות עורכי הדין אילן גלמן ואיתמר כהן, "כשמדובר ברשת אופנה פעילה בעלת מלאי משמעותי, רק מכירת הרשת כ'עסק חי' תניב לנושים החזר מירבי ותמנע אובדן של המוניטין, השיפורים שנעשו במושכרים השונים ותמנע מימוש המלאי במחירי חיסול", נכתב בבקשה.

עוד נכתב כי חגי הקניות שבפתח כמו Black Friday והכניסה לעונת החורף, צפויים להכניס לחברה סכומים משמעותיים. החברה עומדת בהסכמי השכירות ויש לה מלאי של 2 מיליון שקל.

החובות של הרשת לספקים הם 4.8 מיליון שקל, לבנקים מזרחי טפחות, הפועלים ודיסקונט כ-4 מיליון שקל (יותר ממחציתו למזרחי) ולעובדים 1.1 מיליון שקל (מחצית שכר נובמבר וחבויות נוספות). מעבר לכך יש לה בין השאר חוב של כ-650 אלף שקל לרשות המסים וכ-700 אלף שקל לבעלי המניות. החובות לבנקים ולחלק מבעלי הנכסים והספקים מגובות בערבויות אישיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker