האחות עם המשכורות הכוזבות ובני הזוג עם חשבונות בנורווגיה: רשות המסים חוקרת שלושה ישראלים

המידע הגיע בעקבות יישום תקן ה-CRS, שממסד חילופי מידע פיננסי בין כ-100 מדינות כולל ישראל ■ הרשות עצרה ושיחררה בתנאים מגבילים אדם שלא דיווח על חשבון של 1.85 מיליון שקל, ובני זוג שלא דיווחו על 2.5 מיליון שקל בחשבון בנורווגיה

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פיורדים של נורווגיה
פיורדים של נורווגיהצילום: vision of the seas royal caribbe

שלושה ישראלים נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים בחשד לאי דיווח על חשבונות בנק בחו"ל. החקירות נפתחו לאחר ששמם הופיע ברשימה שהתקבלה במסגרת נוהל CRS כמחזיקים חשבונות בחו"ל.

בהתאם לחוק, תושב ישראל רשאי לנהל חשבון בנק בחו"ל אך עליו לדווח לרשות המסים על ההכנסות שהופקו בו (כמו ריבית, דיווידנד, רווחי הון). CRS, או "תקן הדיווח האחיד", פותח על ידי OECD וממסד את נוהל חילופי המידע האוטומטיים למטרות אכיפת מס ונגד הסתרה של נכסים בחו"ל. לחילופי המידע שותפות יותר מ-100 מדינות ובהן ישראל. התקנות משפיעות על מי שהם תושבים במדינות זרות, על פי דיני המס שלהן ומחזיקים גם חשבונות בישראל; וגם על תושבי ישראל המחזיקים חשבונות בחו"ל.

אחד הנחקרים הוא בעלים של חברה שעוסקת ביבוא חלפים לרכב, ולפי החשד הוא לא דיווח על חשבון בחו"ל ובו 1.85 מיליון שקל ולא הגיש דו"חות שהוא חייב בהם לשנים 2018-2017. בחקירה גם עלה כי אחותו קיבלה משכורות בסך 1.4 מיליון שקל בשנים 2018-2012 אף שלא עבדה בפועל בחברה. בכך, נטען כי הוא נתן לאחותו משכורות כוזבות, דרש הוצאות שכר כוזבות בחברה והקטין את הכנסתה החייבת של החברה כך שהיא התחמקה מתשלום מס מצטבר של מאות אלפי שקלים.

בנוסף נחקרו בני זוג שהחזיקו בכמה חשבונות בנק בנורווגיה בהיקף של 2.5 מיליון שקל. הכסף מופקד בבית השקעות ובבנק בנורווגיה ושם נושא רווחים. על פי החשד, מ-2013 ועד היום לא דיווחו החשודים על קיומו של חשבון בנק בחו"ל ולא על ההכנסות שנבעו להם מריבית, דיווידנד והכנסות נוספות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker